Новини для українців всього свту

Saturday, Jul. 24, 2021

Греція — банкрут

Автор:

|

Липень 09, 2015

|

Рубрика:

Греція — банкрут

Греція тоне

Європейський фонд фінансової стабільності заявив 3 липня про те, що Греція є неплатоспроможною за кредитами. Проте у Європейському стабілізаційному фонді вирішили поки що «не вимагати термінового повернення кредитів», що могло би спричинити вихід Греції з єврозони. Непогашена сума кредиту становить 130,9 млрд EUR.
Аби якось допомогти Греції, інтернет-користувачі зібрали понад 1 млн EUR на виплату її боргів. Збір коштів ініціював англієць Том Фіні, повісивши відповідне оголошення на краудфандінговому сайті IndieGoGo. Але ця сума — крапля в морі. Упродовж трьох найближчих років Греції будуть потрібні нові позики обсягом 52 млрд EUR, а також списання частини зовнішнього боргу. Про це сказано в аналітичній доповіді Міжнародного валютного фонду про боргову проблему Грецької Республіки. Під час попереднього аналізу, проведеного в травні минулого року, був зроблений висновок, що Афіни зможуть стійко обслуговувати накопичену перед світовими фінансовими інститутами заборгованість. Однак політика нового уряду, створеного коаліцією на чолі з ліворадикальною партією СІРІЗА, призвела до виникнення нових потреб у фінансуванні ззовні.
У нинішній ситуації, на думку експертів Європейського фонду фінансової стабільності, Європейському Союзу (ЄС) слід, щонайменше, істотно продовжити терміни погашення раніше наданих Афінам позик, а також виділити Греції нове фінансування на схожих пільгових умовах.
Між тим, станом на 5 червня, ситуація в країні ще погіршилася. Після обробки 100% бюлетенів референдуму, на якому греки повинні мали вирішити, чи варто уряду прийняти або відхилити проект угоди зі сплати боргів, представлений Європейською комісією, Європейським центральним банком і Міжнародним валютним, виявилося, що більшість із тих, хто проголосував (61,31 %), виступає проти умов, які країні висунули міжнародні кредитори.
Алексіс Ципрас, прем’єр-міністр Греції, котрий нещодавно побував у Росії, привітав «сміливий вибір» греків. «Повноваження, якими мене наділили, спрямовані не на розрив із Європою, а на зміцнення позиції Греції в спробах досягти життєздатного рішення», — сказав голова уряду, котрий переклав відповідальність за подальшу долю країни на простих громадян.
На думку експертів, таким чином був реалізований початок плану Путіна, спрямованого на розвал ЄС і підрив європейської валюти. 6 червня у грецькій столиці розпочалися протести. Близько 150 осіб закидало поліцейських пляшками з легкозаймистою сумішшю та попідпалювало сміттєві баки. Тож Дональд Туск, очільник Європейської ради, вирішив скликати екстрений саміт лідерів країн ЄС.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply