Новини для українців всього свту

Wednesday, Jul. 6, 2022

Ганьба Росії

Автор:

|

Лютий 05, 2015

|

Рубрика:

Ганьба Росії
Олексій Пушков

Олексій Пушков

Моніторинговий комітет Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) 28 січня абсолютною більшістю голосів підтримав пропозиції щодо позбавлення всіх прав, у т. ч. права голосу, делегації Російської Федерації (РФ). Першим про це повідомив Сергій Соболєв, народний депутат і заступник голови постійної делегації України в ПАРЄ.

За його словами, уперше в проекті резолюції з’явилися чіткі пункти стосовно зупинення аґресії проти інших країн, які має виконати Росія. Зокрема, це – вісім пунктів щодо України, чотири пункти — щодо Грузії, і три — щодо Молдови (Придністров’я).
«У частині, що стосується України, російську сторону, зокрема, зобов’язують: негайно передати під контроль українських прикордонників увесь кордон із РФ; звільнити всіх незаконно утримуваних, військовополонених, заручників; негайно забезпечити ухвалення всіх рішень Росії для повернення Криму Україні; вивести російські війська, техніку, зброю з окупованих територій у Криму та в східному Донбасі; покарати найманців-громадян РФ, котрі воюють на боці терористичних організацій ЛНР і ДНР; виконати всі пункти мінських домовленостей», — ідеться у повідомленні депутата.
У відповідь російська делегація в ПАРЄ постановила покинути Асамблею до кінця року й припинити з нею співпрацю. Про це заявив Олексій Пушков, голова делегації Росії в ПАРЄ. «Ми вважаємо, що якщо більшість Парламентської асамблеї ухвалила рішення про припинення повноважень, то ми у відповідь — як, власне, і попереджали, тут нічого несподіваного немає — припиняємо свою діяльність у ПАРЄ до кінця 2015 року», — сказав п. Пушков.
Раніше делегація заявляла, що готова звернутися в слідчі органи РФ із проханням надати представникам ПАРЄ можливість відвідати Росію, щоби зустрітися із заручницею Надією Савченко. Тепер росіяни вирішили від цього відмовитися. «Парламентська асамблея може займатися всіма тими питаннями, якими хоче займатися, без нашої участі. Природно, що вона не матиме співпраці з Росією, вона не буде мати доступу до РФ на рівні наглядових місій. Природно, що знімаються всі наші пропозиції щодо будь-яких контактів, стосується це п. Савченко чи доповіді з прав людини в Криму», — зазначив Олексій Пушков. Він також додав, що моніторингові місії ПАРЄ в Росії теж не працюватимуть. «Звісно, ми готові розглянути питання про якісь можливі контакти 2016 року. Але гадаю, що рішення про це буде прийматися вже наприкінці 2015-го», — уточнив представник РФ.
Цікаво, що напередодні оприлюднення цього рішення один із членів російської делегації мало не довів інших учасників до гомеричного сміху. «Російський депутат оскандалився в ПАРЄ. Заявив про змову проти нього, бо не працює його «голосувалка». Президент Асамблеї йому пояснила що делегації РФ заборонено голосувати. Здоровий сміх у залі», — повідомив Володимир Ар’єв, голова української делегації в ПАРЄ. Росіяни, покидаючи сесію, забрали зі собою всю канцелярію й навіть повикручували лампочки у своїх кабінетах, шокувавши цим європейську громадськість.
А 29 січня Рада Європейського Союзу (ЄС) зі закордонних справ продовжила до вересня дію індивідуальних санкцій, запроваджених щодо фізичних та юридичних осіб за погрожування або підрив суверенітету й територіальної цілісності України, і попросила розширити «чорний список». Про це заявила Федеріка Могеріні, високий представник ЄС із питань закордонних справ і безпекової політики.
У висновках, ухвалених на засіданні надзвичайної Ради ЄС із закордонних справ, указано: «У зв’язку з погіршенням ситуації та заявами глав держав і урядів від 27 січня Рада погодилася продовжити до вересня 2015 року, згідно з вимогами законодавства ЄС, обмежувальні заходи, спрямовані на фізичних й юридичних осіб, за погрозу або підрив суверенітету та територіальної цілісності України, які були прийняті у березні 2014-го й оновлені пізніше».
Крім того, Рада ЄС закликала п. Могеріні та Європейську комісію (ЄК) протягом тижня представити пропозиції щодо додаткових списків осіб для подальшого ухвалення рішення на засіданні Ради ЄС зі закордонних справ 9 лютого. «Рада уважно стежить за ситуацією на місцях і дипломатичними зусиллями та просить служби ЄК та Європейської дипломатичної служби продовжувати подальшу роботу з підготовки будь-яких відповідних заходів, спрямованих на гарантування швидкого й всеосяжного виконання Мінських домовленостей», — зазначається в документі.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply