Новини для українців всього свту

Saturday, Jul. 24, 2021

Європейський суд з прав людини розглядає понад 14 тисяч позовів проти України

Автор:

|

Березень 01, 2016

|

Рубрика:

Європейський суд з прав людини розглядає понад 14 тисяч позовів проти України

main

Як повідомляє прес-служба Вищої ради юстиції, на даний час ЄСПЛ розглядає 14 250 позовів проти України. Про це Вищій раді юстиції повідомили на зустрічі в Страсбузі, що відбулась за участю судді ЄСПЛ від України Ганни Юдківської та групи українських юристів із секретаріату ЄСПЛ.

Під час цієї зустрічі відзначили, що Україна залишається однією із країн-лідерів не лише за кількістю скарг від її громадян до Європейського суду з прав людини, але й за кількістю повторних позовів. Це свідчить про дуже повільний процес впровадження Конвенції про захист прав людини та основних свобод на національному рівні.

Не зважаючи на те, що близько 96% скарг згодом визнаються судом неприйнятними, в даний час на розгляді суду знаходиться 14 250 позовів громадян проти України. Серед загальної кількості заяв майже дев’ять тисяч порушено на підставі невиконання рішень ЄСПЛ.

Громадяни України,  в основному, скаржаться в ЄСПЛ на тривалість судового розгляду, незаконне, необґрунтоване чи тривале утримання особи під вартою, неналежне поводження, застосування тортур або ж неправомірне покарання.

Європейські експерти наголосили на тому, що процес якісних структурних змін є необхідним, як і імплементація європейських стандартів в українське законодавство, зокрема через виконання заходів загального характеру, що зазначені у судових рішеннях ЄСПЛ. Цей процес відбувається надзвичайно повільно. Окрім цього, експерти закликали суддів та представників інших професій, що є дотичними до юридичних кіл, докласти максимальних зусиль до прискорення розвитку національної правової системи, яка відповідатиме вимогам Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод. Такі зміни є необхідними для того, щоб громадяни України мали змогу знайти рішення своїх проблем на національному рівні.

About Author

news-online

Comments are closed.

Leave A Reply