Новини для українців всього свту

Thursday, Aug. 18, 2022

Європейські мери відвідають українські міста

Автор:

|

Березень 01, 2016

|

Рубрика:

Європейські мери відвідають українські міста

main

Сьогодні спікер парламенту Володимир Гройсман анонсував тур європейських мерів по українським містам. Цю новину спікер повідомив у інтерв’ю за підсумками зустрічі в Брюсселі.

“Тривають зустрічі, триває Український тиждень, ми зустрічаємось із лідерами політичних груп. Щойно завершилась зустріч із президентом комітету регіонів від ЄС, на якій йшла мова про три окремих проекти, про які хотілось би сьогодні сказати. По-перше, вони готові виділити 97 млн євро на підтримку децентралізації влади в Україні. Отже, ми домовились про те, що буде розглянута можливість створення декількох сотень нових об’єднаних територіальних громад за підтримки комітету регіонів. Другою позицією, що обговорювалась сьогодні, є необхідність допомогти громадам створити свої власні стратегії. Цей пункт є дуже важливим, тому ми в рамках фінансової децентралізації передамо додаткові ресурси на місця. Потрібно чітко та стратегічно вірно визначити, на які саме потреби мають бути розподілені кошти. Гроші потрібно виділити таким чином, щоб жителі України відчули фінансову децентралізацію на місцях. Третя позиція, стосовно якої сьогодні домовились – найближчим часом в Україні пройде інформаційний тур за участі європейських мерів, а також представників лідерів регіональної влади ЄС та представників країн ЄС. Заплановано, що в рамках цього проекту вони їздитимуть по українським містам та ділитимуся своїм власним досвідом із представниками місцевого самоврядування  України”, – розповів Володимир Гройсман.

Спікер парламенту В. Гройсман зараз перебуває в Брюсселі, де його також супроводжують народні депутати та лідери фракцій. В рамках Українського тижня будуть обговорюватися питання, що стосуватимуться реформ українського парламенту та зміни самої системи прийняття рішень в рамках законотворчості.

Трохи раніше у інтерв’ю спікер обіцяв, що в парламенті буде не тільки впроваджена система “антикнопкодав”, але й розглянута можливість приймати рішення не за рахунок переваги голосів більшості від складу Ради, а за рахунок більшості голосів від присутніх в залі народних обранців.

Крім цього, сьогодні в Європарламенті проходять дебати стосовно етичної складової роботи депутатів.

Також планується зустріч Гройсмана з єврокомісаром Йоханнесом Ханом для обговорення безвізового режиму. А на завтра заплановано зустріч із Федерікою Могеріні.

About Author

news-online

Comments are closed.

Leave A Reply