Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Єврокомісар: скасування віз для українців залежить від депутатів Верховної Ради

Автор:

|

Березень 01, 2016

|

Рубрика:

Єврокомісар: скасування віз для українців залежить від депутатів Верховної Ради

Hahn wŸrde gerne Kommissar bleiben

Єврокомісія не збирається затягувати процес відміни візового режиму з Україною, але доля скасування віз в даний час залежить від депутатів Верховної Ради.

Таку заяву перед депутатами Європарламенту і Верховної Ради в Брюсселі зробив єврокомісар з питань розширення і політики добросусідства Йоханнес Хан. Він сказав, що швидкість скасування віз до ЄС для українців наразі залежить не від Єврокомісії, а від українських законодавців. “Я запевняю, що ми сповнені рішучості рухатися вперед, – зазначив Йоханнес Хан і додав, – У даний час справа за депутатами Верховної Ради. Все залежить від того, чи відповідають прийняті закони критеріям, про які ми говорили раніше”, – підкреслив єврокомісар.

Насамперед він відзначив невідповідність електронного декларування доходів українськими чиновниками узгодженим вимогам законодавчих норм. “Це необхідно вдосконалити”, – заявив євродепутат, підкресливши, що положення закону про електронні декларації стосуються і народних обранців.

Верховна Рада прийняла всі закони, необхідні для виконання вимог лібералізації візового режиму з ЄС. Але прийнята норма про електронне декларування доходів чиновників, як підкреслив посол ЄС в Україні Ян Томбінський, стала розчаруванням для Брюсселя. Зокрема, вимоги до чиновників щодо декларування в прийнятому документі нечіткі. Крім того, іх впровадження з невідомих причин переноситься на рік.

Керівник фракції «Блок Петра Порошенко» Юрій Луценко запевнив, що Рада внесе зміни в розкритикований ЄС закон про електронне декларування вже на наступному пленарному тижні, який почнеться 15 березня.

Нагадаємо, минулого тижня президент України Петро Порошенко підписав прийняті парламентом закони, необхідні для безвізового режиму з Євросоюзом.

About Author

news-online

Comments are closed.

Leave A Reply