Новини для українців всього свту

Thursday, Jul. 29, 2021

ЄС виразив сумнів в ефективності нового проекту “Газпрому”

Автор:

|

Березень 01, 2016

|

Рубрика:

ЄС виразив сумнів в ефективності нового проекту “Газпрому”

main

Євросоюз не впевнений в ефективності газопроводу, який “Газпром” разом з італійською компанією  Edison SpA і грецькою DEPA SA планують провести по дну Чорного моря. Нагадаємо, цей проект був анонсований на минулому тижні.

Про сумніви на рахунок нового газопроводу заявив Марош Шефчович, віце-президент Єврокомісії з питань енергетики, під час прес-конференції, що відбулася в Баку.

“Це була лише декларація. Остаточного єдиного підходу і остаточної єдиної позиції щодо цього проекту в нас поки немає. У будь-якому випадку ми повинні будемо оцінити його ефективність”, – сказав він.

Також Шефчович підкреслив, що якщо для втілення проекту буде необхідно розпочати будівництво великих інфраструктурних об’єктів, то слід згадати, що інфраструктура, яка вже є в наявності, використовується лише на 50 відсотків. “З урахуванням цього фактору ефективність анонсованого російсько-італійсько-грецького проекту вже знаходиться під сумнівом”, – відмітив він.

На протязі останніх декількох років “Газпром” переслідують невдачі. В грудні 2014 року монополісту довелося відмовитися від будівництва газопроводу “Південний потік” в обхід України. Пізніше під час візиту президента РФ Володимира Путіна до Туреччини сторони домовилися про будівництво нового газопроводу “Турецький потік”.

За задумом російської сторони, газопровід повинен був проходити через територію Туреччини на кордон з Грецією і далі до австрійського хаба, розташованого в Баумгартені. Однак і цей проект в кінці 2015 року був відкладений із-за різкого погіршення російсько-турецьких відносин.

About Author

news-online

Comments are closed.

Leave A Reply