Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 27, 2021

ЄС «викреслив» Росію зі стратегічних партнерів

Автор:

|

Червень 18, 2015

|

Рубрика:

ЄС «викреслив» Росію зі стратегічних партнерів

Європейський парламент

Європейський парламент (ЄП) вважає, що Російська Федерація (РФ) більше не може розглядатися Європейським Союзом (ЄС) як стратегічний партнер. Про це йдеться у доповіді, підготовленій депутатом Габріеліусом Ландсбергісом і затвердженій на пленарному засіданні ЄП у Страсбурзі (Фрнація). «Стратегічне партнерство має ґрунтуватися на взаємній довірі та повазі до міжнародного права, заснованого на демократії, а також на державному суверенітеті та свободі вибору державою внутрішнього конституційного порядку й напрямку зовнішньої політики, територіальній цілісності держави, а також на повазі до верховенства права, прав людини та принципів міжнародної дипломатії й торгівлі», — ідеться в доповіді.
ЄП зазначив, що пряма та непряма участь Росії у збройному конфлікті в Україні й незаконна анексія Криму разом із порушенням територіальної цілісності Грузії, економічним тиском і політичною дестабілізацією ситуації у своїх європейських сусідів є навмисним порушенням демократичних принципів і фундаментальних цінностей та міжнародного права.
«У цьому контексті ЄС не може розглядати повернення до «справ, як завжди» і не має іншого вибору, аніж провести критичну переоцінку своїх відносин із РФ, що передбачає розробку у стислі терміни плану «м’якої сили» з метою протистояти аґресивній політиці, яку провадить Росія, і комплексний план щодо майбутніх відносин із цією країною й зі східними партнерами Європи», — наголосив Європарламент.
Євродепутати також переконані, що врегулювати конфлікт на сході України можливо лише політичним шляхом. Водночас вони висловили глибоку стурбованість тим, що РФ відкрито кидає виклик міжнародному демократичному співтовариству та його порядку, прагнучи силоміць перекроїти кордони в Європі. «Глибока стурбованість» вже понад рік висловлюється європейцями, але Путін на неї не реагує.
Разом із тим, у ЄП вважають, що «конструктивні та передбачувані відносини між ЄС і РФ можливі та бажані задля взаємної вигоди, особливо з урахуванням наявних політичних, торговельних, транспортних та енергетичних зв’язків і контактів між людьми». Однак Росія вважає, що такі відносини більше потрібні самій Європі.
Тепер, після того, як Росія перестала бути стратегічним партнером ЄС, санкції проти РФ можуть прийматися навіть без обговорення. Нагадаємо, що термін запровадження таких санкцій закінчується наприкінці липня ц. р. Розглядати прийняті та нові санкцій ЄС передбачалося на саміті в Брюсселі 25-26 червня, але, найімовірніше, рішення про їхнє розширення може бути прийнято на зустрічі міністрів закордонних справ ЄС без попередніх дискусій 22 червня, — повідомила газета The Wall Street Journal.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply