Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 25, 2022

ЄС ввів санкції проти російської ПВК «Ваґнер»

Автор:

|

Грудень 15, 2021

|

Рубрика:

ЄС ввів санкції проти російської ПВК «Ваґнер»
Найманці російської ПВК «Ваґнер»

Європейський Союз (ЄС) оприлюднив рішення, згідно з яким набули чинності санкції проти членів приватної військової компанії «Ваґнер», а також трьох пов’язаних із нею компаній. У Раді ЄС пояснили, що група «Ваґнер» набирала, навчала та відправляла військових у зони конфліктів по всьому світі, щоб розпалювати насильство, грабувати природні ресурси та залякувати мирних жителів, порушуючи міжнародне право.
Особи, які увійшли до переліку, причетні до серйозних порушень прав людини, в т. ч. тортур, незаконних страт і вбивств, а також до дестабілізуючої діяльності у Лівії, Сирії, Україні та в Центральноафриканській Республіці (ЦАР).
Обмежувальні заходи були погоджені в рамках чотирьох різних режимів санкцій: Глобального режиму санкцій ЄС у галузі прав людини та режимів санкцій щодо ситуації в Лівії та Сирії, а також дій, що підривають територіальну цілісність України.
Зокрема, в рамках режиму санкцій за порушення територіальної цілісності України ЄС ввів обмеження проти засновника ПВК «Ваґнер» Дмитра Уткіна, найманців Дениса Харитонова та Сергія Щербакова. Крім них, у списку фігурує «командувач» Олександр Кузнєцов, якого в ЄС вважають відповідальним за діяльність групи «Ваґнер» у Лівії, один зі засновників «Ваґнера» Андрей Трошев, який підтримує злочинну владу Сирії, найманець Андрій Богатов, росіянин Валерій Захаров, якого називають радником президента ЦАР із питань безпеки, один з найманців у Сирії Станіслав Дичко. ЄС також запроваджує санкції проти енергетичних компаній із Російської Федерації (РФ) «Європоліс», «Велада», «Меркурій», які діють у нафтогазовому секторі Сирії.
Доданим до списку фізичним та юридичним особам тепер заморозять активи в ЄС, якщо вони є. Крім цього, для них діятиме заборона на в’їзд до Євросоюзу. Фізичним та юридичним особам у ЄС заборонили прямо або опосередковано надавати кошти зазначеним особам.
У Міністерстві закордонних справ (МЗС) РФ заявили, що Москва залишає за собою право на санкції у відповідь проти ЄС. Про це заявила Марія Захарова, офіційна представниця російського зовнішньополітичного відомства. За її словами, ЄС продовжує «нелегітимну з міжнародно-правового погляду практику односторонніх обмежень».
І зауважила, що приватні військові компанії не підконтрольні офіційній владі РФ. «Незалежні держави, самостійно оцінюючи власні можливості у сфері безпеки, мають усі підстави для налагодження взаємодії зі зовнішніми партнерами на власний розсуд. А Євросоюз своїми незаконними обмеженнями ставить під сумнів суверенне право держав-членів Організації Об’єднаних Націй вибудовувати незалежну внутрішню та зовнішню політику», — додала спікерка.
Як повідомляв «Міст», інструктори з «Ваґнера» залякують мешканців ЦАР.

About Author

Meest-Online