Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 4, 2022

ЄС відзначає 20-ліття

Автор:

|

Листопад 07, 2013

|

Рубрика:

ЄС відзначає 20-ліття

1 листопада 1993 року набув чинності так званий Маастрихтський договір, що заклав основи існування єдиної Європи в тому вигляді, якою ми знаємо її тепер. Ця дата стала також Днем народження спільноти під назвою Європейський Союз (ЄС). 

Маастрихтський договір спочатку був підписаний шістьма державами: Бельгією, Німеччиною, Італією, Люксембургом, Нідерландами та Францією. Тепер до складу Євросоюзу входить 28 країн: Австрія, Бельгія, Болгарія, Велика Британія, Угорщина, Німеччина, Греція, Данія, Ірландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швеція й Естонія.
За 20 років нове об’єднання, створене на базі вже існуючих коаліцій, значно розширилося й суттєво збільшило не тільки свої території, а й економічну міць. Крім відкриття економічних кордонів було знято візові, а також валютні обмеження після запровадження єдиної грошової одиниці.
Наразі статус кандидата на вступ до ЄС має п’ять країн: Туреччина, Ісландія, Македонія, Сербія та Чорногорія, причому Македонія та Сербія ще не розпочали перемовин щодо приєднання. Інші держави Західних Балкан, Албанія й Боснія та Герцеговина, входять до офіційної програми розширення. Україна, Грузія й Молдова сподіваються підписати з ЄС Угоди про асоціацію.

До слова
Аналітична агенція S&P Dow Jones Indices перемістила фондовий ринок Греції зі списку «розвинених держав» до «таких, що розвиваються». Таким чином, країна втратила статус розвиненої економіки. На думку аналітиків, за кілька останніх років фондовий ринок Греції істотно скоротився й тепер відстає від фондових ринків розвинутих країн. Крім того, її кредитний рейтинґ зараз перебуває на рівні «B–», тоді як мінімальним рейтинґом для внесення країни до переліку розвинених країн є «BB+». У червні ц. р. міжнародна аналітична агенція MSCI Barra також включила фондовий ринок Греції до списку «країн, що розвиваються». Із точки зору експертів, якість кредитування, заставних операцій із цінними паперами й оборотоздатності активів у Греції не досягають необхідного рівня, а розмір ринку не задовольняє критерію розвинених держав уже протягом, щонайменше, двох років.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply