Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 3, 2022

ЄС хоче мати об’єднану армію, Росія — проти

Автор:

|

Березень 12, 2015

|

Рубрика:

ЄС хоче мати об’єднану армію, Росія — проти

Жан-Клод Юнкер

Жан-Клод Юнкер, голова Європейської комісії (ЄК), запропонував створити загальноєвропейську армію. З її появою, запевняє політик, Європа зможе переконливо реагувати на загрозу миру як у країнах-членах, так і в сусідніх із ЄС державах. «Загальноєвропейську армію неможливо створити моментально», — вважає колишній голова уряду Люксембурга. Але, впевнений п. Юнкер, загальноєвропейська армія «дасть зрозуміти Російській Федерації (РФ), що ми серйозно ставимося до відстоювання цінностей Європейського Союзу» (ЄС).

Мова йде не про конкуренцію з НАТО, а про те, щоби Європа могла брати на себе більше відповідальності за події у світі. «Європа останнім часом неабияк втратила престиж, — критикує сучасний стан справ голова ЄК, — навіть у зовнішній політиці нас перестають сприймати всерйоз».
Голова Європейської комісії звернув увагу на організаційну та фінансову користь від участі в проекті. Мова йде про інтенсивну співпрацю в розробці й придбанні сучасних систем озброєння, що може дати суттєву економію. Ідея створення спільних збройних сил Європи не є новою, проте для її втілення бракує єдності думок із приводу зовнішніх загроз країнам-учасницям ЄС.
РФ, звісно, виступила проти такої ідеї. Якщо буде створена єдина армія ЄС, вона може зіграти «провокуючу роль». Про це заявив Франц Клінцевич, заступник керівника фракції пропрезидентської партії «Єдина Росія» в Державній думі РФ і член комітету з оборони. Він висловив невдоволення тим, що пропозиція щодо створення єдиної армії ЄС отримує все більшу підтримку. «У нашій ядерній добі додаткові армії не гарантують жодної безпеки», — застеріг п. Клінцевіч.
«Єдинорос» зазначив, що ідея створення європейської армії нікому не приходила в голову навіть у роки найгострішого протистояння НАТО та країн Варшавського договору. «А сьогодні, коли вже давно немає Варшавського договору, у цьому раптом чомусь виникла необхідність», — продовжує він. За його словами, при цьому «у західних політиків вистачає нахабства звинувачувати Росію в якійсь аґресивності».

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply