Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 1, 2022

Ердоган провів перемовини з Путіним

Автор:

|

Серпень 11, 2022

|

Рубрика:

Ердоган провів перемовини з Путіним
Ердоган у Сочі

Реджеп Таїп Ердоган, президент Турецької Республіки (ТР), 5 серпня відвідав місто Сочі, де зустрівся з Путіним. Лідери спілкувалися віч-на-віч, потім до них приєдналися делегації двох країн.
Перемовини тривали довше чотирьох годин. За підсумками зустрічі російська сторона заявила, що було досягнуто домовленостей про сплату ТР за російський газ у рублях і використання турецькими банками російської платіжної системи «Мир», у той час, як Visa та Mastercard призупинили операції з картками громадян країни-окупантки.
В спільній заяві президентів РФ і ТР наголосили про необхідність повного виконання стамбульської «зернової угоди», а саме: про безперешкодний експорт російських добрив і зерна. Під час зустрічі з президент Ердоган також запропонував Путіну провести зустріч із Володимиром Зеленським. «Наголошую, що переможця у війні не буде. Попри труднощі на місцях, я також твердо вірю, що криза буде вирішена за столом перемовин. Я ще раз нагадав п. Путіну, що ми можемо прийняти його зустріч із п. Зеленським. Ми продовжуватимемо розвивати наш діалог із нашим чорноморським сусідою Росією в усіх сферах, щоб сприяти реґіональному та глобальному миру», — наголосив він.
Інформаційна аґенція Bloomberg вважає, що Москва розглядає президента ТР як потенційного посередника у мирних перемовинах із Україною. Анкара вже давно наполягала на ролі посередника у мирному врегулюванні в Україні, але Кремль раніше прохолодно ставився до цієї ідеї. Джерела аґенції припускають, що ситуацію могло змінити укладення так званої зернової угоди, за яку Путін подякував Ердогану.
Однак наразі РФ не пом’якшує своїх умов щодо будь-якого припинення бойових дій, і мирні перемовини з Україною, що зайшли в глухий кут, навряд чи відновляться, якщо не відбудеться серйозних змін у військовому балансі на користь Путіна. Як і інші члени НАТО, ТР виступає проти російського вторгнення в Україну та надала їй зброю. Водночас Анкара утрималася від приєднання до санкцій США й Європи проти РФ через війну.
Джерело Bloomberg серед турецької влади пояснює це тим, що приєднання до санкцій проти РФ завдасть збитків економічним і політичним інтересам Анкари на 35 млрд USD. Для ТР це є ключовим фактором, аби узяти участь у мирному врегулюванні війни. Крім того, роль посередника підвищить міжнародний авторитет Ердогана, адже на тлі майже 80 % інфляції він готується до президентських виборів 2023 року.
Водночас газета Financial Times повідомила, що ТР через неофіційні канали отримала попередження від Заходу про неґативні наслідки зближення з РФ. Видання стверджує, що у західних столицях стурбовані поглибленням турецько-російської співпраці та попереджають Анкару, що вона постраждає, якщо допоможе Москві оминати санкції. Один із високопосадовців Європейського Союзу навіть припустив, що західні компанії можуть закликати припинити відносини з ТР, або скоротити їх.
Як повідомляв «Міст», Ердоган погрожував Греції.

Людмила Троценко, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply