Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 8, 2022

Екс-прем’єр Румунії хотів застрелитися

Автор:

|

Червень 28, 2012

|

Рубрика:

Екс-прем’єр Румунії хотів застрелитися

Адріан Настасе, колишній прем’єр-міністр Румунії, намагався скоїти самогубство. 21 червня він вистрелив собі в шию, коли до його будинку приїхали поліцейські, щоби відвезти до в’язниці. Напередодні Вищий суд Румунії відхилив його апеляцію на вирок за звинуваченням у корупції. Екс-прем’єр стане першим представником керівництва Румунії з 1989 року, який відбуватиме тюремне ув’язнення.

Адріан Настасе очолював румунський уряд у 2000—2004 рр. Його засудили на два роки позбавлення волі за незаконний збір близько 1,5 млн EUR для проведення виборчої кампанії 2004 року. Екс-урядовець стверджує, що звинувачення, висунуті проти нього, є політично мотивованими. 2004-го Адріан Настасе програв президентські вибори очільникові опозиції Траяну Бесеску, якого називали «помаранчевим» лідером. Вибори 2004 року були найнапруженішими з моменту повалення комуністичного уряду Ніколае Чаушеску.

Чинний прем’єр-міністр Румунії Віктор Понта, якого вважають союзником п. Настасе, відвідав його в лікарні. За словами урядовця, стан здоров’я постраждалого — «під контро­лем». Адвокати Адріана Настасе вичерпали всі юридичні ресурси захисту в країні й дали зрозуміти, що можуть звернутися до Європейського суду з прав людини у Страсбурзі.

«Цей вирок відкриває нову еру румунського правосуддя, де судді не бояться засудити впливову людину», — сказала Лаура Стефан, експерт із боротьби з корупцією аналітичного центру «Форум експертів».

Василь Нетудихата

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply