Новини для українців всього свту

Wednesday, Jul. 6, 2022

ЄК запропонувала спростити легальну міґрацію

Автор:

|

Травень 22, 2022

|

Рубрика:

ЄК запропонувала спростити легальну міґрацію
Ільва Йоханссон

Європейська комісія (ЄК) внесла пропозицію спростити легальну міґрацію до Європейського Союзу (ЄС). До пакету, ухваленого єврокомісарами, входить і пілотний проєкт для українців, які рятуються у країнах Євросоюзу від російського вторгнення. Пакет пропозицій репрезентували Маргарітіс Схінас, віцепрезидент ЄК, та Ільва Йоханссон, єврокомісарка з питань внутрішніх справ. «Легальна міґрація — це безпрограшна ситуація, яка корисна всім. Тим, хто хоче міґрувати, вона дає нагоду покращити їхні умови життя та збудувати краще життя, надаючи водночас нашим економікам більше кваліфікованих працівників», — заявив п. Схінас.
«За допомогою цього пакету ми спрощуємо процес подання заявок для проживання та роботи в ЄС та покращення прав резидентів і членів їхніх сімей. Я впевнена, що ми пропонуємо надійний шлях залучення нових талантів у ЄС для сьогодні та завтра», — додала п. Йоханссон.
До пакету увійшли проєкти змін двох директив ЄС — про тимчасову та про постійну посвідку на проживання. Що стосується тимчасової посвідки на проживання, то ЄК пропонує дозволити подаватися на неї не лише з території країни ЄС, де людина хоче працювати, але й з країни свого походження. На розгляд цієї заяви зараз відвели чотири місяці. У Брюсселі пропонують долучити до цих термінів видачу візи, потрібної для в’їзд до цієї держави ЄС, а також проведення перевірки на ринку праці.
Зараз громадяни третіх країн із дозволом на тимчасове проживання не можуть змінювати працедавця. Єврокомісія вважає, що це обмеження необхідно скасувати. А в разі втрати роботи, посвідка повинна діяти ще щонайменше три місяці, вважають брюссельські чиновники.
Безстрокову посвідку можна отримати лише після п’яти років проживання на території ЄС, але лише в одній країні. ЄК пропонує рахувати цей термін і в разі, якщо людина переїхала в іншу країну унії протягом цього періоду. На думку брюссельських чиновників, членам родин людей із посвідкою на постійне проживання треба спростити возз’єднання родини з наданням повного доступу до ринку праці.
Тепер ці проєкти змін розглядатимуть Рада ЄС і Європейський парламент. Єврокомісія запропонувала інструменти для пошуку фахівців для наявних вакансій. Ідеться про пул талантів і партнерства щодо талантів. Пул талантів — це платформа, на якій можуть зареєструватися кваліфіковані люди, які живуть у третіх країнах, але хочуть працювати в ЄС. Цей портал планують запустити в середині 2023-го.
А вже влітку цього року ЄК хоче запустити пілотний проєкт пулу талантів для українців, які користуються тимчасовим захистом у Євросоюзі. Зараз це близько 3,8 млн осіб. Українці зможуть реєструватися на порталі, де будуть вказувати свої кваліфікації. Це допоможе працедавцям шукати собі працівників. Ільва Йоханссон наголосила, що цей пул зможе допомогти державам ЄС знайти вчителів із України, аби взяти їх на роботу для допомоги українським дітям-біженцям.
Що стосується партнерств щодо талантів, то Єврокомісія має намір запустити перші з них з Марокко, Тунісом і Єгиптом ще до кінця цього року. Також ЄК запропонувала зробити процедуру отримання шенгенської візи цифровою. Це дозволить подавати заявку на отримання візи та сплачувати візовий збір онлайн. У Брюсселі хочуть, щоб нова система запрацювала 2026-го.
Українська служба Deutsche Welle

Як повідомляв «Міст», біженцям у ФРН підвищать соціальну допомогу.

About Author

Meest-Online