Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 4, 2022

Достеменно доведено, що РФ вбила 298 людей

Автор:

|

Травень 31, 2018

|

Рубрика:

Достеменно доведено, що РФ вбила 298 людей

Терористи на місці збитого Boeing-777

Федеріка Могеріні, верховний представник Європейського Союзу з питань закордонних справ, 28 травня заявила, що Російська Федерація (РФ) має визнати свою відповідальність за збиття пасажирського літака рейсу МН17 та співпрацювати зі слідством.

Найбільша авіакатастрофа в XXI столітті
Бо ще 24 травня Міжнародна об’єднана слідча група (JIT) із розслідування катастрофи літака Boeing-777 рейсу МН17 компанії Malaysia Airlines із 298-ма людьми на борту, яка сталася в небі над Україною 17 липня 2014 року, представила в Гаазі свої проміжні результати. Зокрема, Вільберт Поллісен, голова кримінального відділення поліції Нідерландів, запевнив, що малайзійський лайнер збила ракета серії 9M38 зі зенітно-ракетного комплексу (ЗРК) «Бук» 53-ї зенітно-ракетної бригади протиповітряної оборони Збройних сил (ЗС) РФ.
А Дженніфер Герст, керівник федеральної поліції Австралії, розповіла, що фрагменти тієї частини ракети, в якій розташовувався її двигун, знайшли у вересні 2016 року в уламках літака Boeing-777, тілах жертв та на місці катастрофи. Відтак, їх дослідили криміналісти.
Зокрема, перевірили наявність вибухових речовин, хімічний склад металу, провели аналіз фарби, візуально зіставили знайдені уламки з еталонним матеріалом ракет ЗРК «Бук». На оболонці ракети виявили номер, який вказує на код виробника — підприємство в Московській області РФ, рік виробництва — 1986-й, а також серійний номер ракети.
Слідчі також реконструювали маршрут самохідної вогневої установки «Бук», що збила Boeing-777, із РФ до України. Бо оскільки вона заважала руху цивільного транспорту, його водії й пасажири опублікували в Інтернеті безліч фото та відео.
Місце перебування самохідної установки допомогли відтворити дорожні знаки з назвами населених пунктів обабіч дороги та рекламні щити, які потрапили в об’єктиви, а також їхнє порівняння зі зображеннями в сервісі Google Street View. Усе це засвідчило, що «Бук», який збив літак, вирушив до України 23 червня 2014 року в складі колони військової техніки з 53-ї зенітної ракетної бригади під Курськом у РФ. Цього дня колона вперше потрапила на відео на трасі Р298 і рухалася в напрямку селища Нікольське.
Наступного разу вона була знята південніше — в селі Троїцький. Потім колону фіксували в Старому Осколі неподалік від Незнамова, а згодом — в Городищі. За цей час військова техніка пройшла вже приблизно 175 км. Пізніше колону зняли в районі сіл Расховець та Олексіївка. Є й відео конвою в момент, коли він був за 25 км від українського кордону. «Бук» не раз фіксували на фото та відео 17 і 18 липня 2014-го — під час транспортування територією України.
За даними слідчих, ракета 9М38 була випущена 17 червня на фермі біля села Первомайське й влучила в літак, який прямував з Амстердаму до Куала-Лумпуру з 283-ма пасажирами й 15-ма членами екіпажу. Зокрема, загинули 193 нідерландців, 43 малайців, 27 австралійців, 12 індонезійців, десятеро британців, четверо німців, четверо бельгійців, троє філіппінців, канадець і китаєць. Серед них були 80 дітей. Троє з них — немовляти. Відтак, катастрофа малайзійського Boeing-777 стала найбільшою на планеті в XXI ст.
Вільберт Поллісен наголосив, що причетність російських військових до загибелі 298-х людей в небі над Україною підтверджують відбитки пальців зі снаряду, з якого збили літак. Після цього пускову установку «Бук» знову перевезли до РФ.

Притягнути до відповідальності
У британському часописі The Guardian дійшли висновку, що докази JIT — юридично переконливі й будуть представлені в суді. Джеррі Скіннер, адвокат позивачів, повідомив: «Щонайменше 130 жертв авіакатастрофи, сто з яких — з Нідерландів, вже подали позов проти РФ до Європейського суду».
Уряди Австралії та Нідерландів також офіційно звинуватили Москву в убивстві своїх співгромадян і запевнили, що хоч «притягування країни до відповідальності є складним правовим процесом, а все ж є кілька способів, щоб це зробити». А Фред Вестербеке, головний прокурор Нідерландів, запевнив, що розгляд справи, розслідування якої він очолює обов’язково відбудеться в нідерландському суді.
Свою заяву зробив і Державний департамент США: «Сполучені Штати повністю довіряють висновкам JIT. Нагадуємо, що вимога Ради Безпеки (РБ) Організації Об’єднаних Націй (ООН) — щоб винні були притягнуті до відповідальності і щоб всі держави повною мірою співпрацювали зі зусиллями з встановлення винних. Закликаємо Росію поважати та дотримуватися резолюції 2166 РБ ООН. Прийшов час для Кремля припинити свою брехню та пояснити її роль у збитті літака».
Але в РФ брехати не покинули. Тамтешнє Міністерство закордонних справ заявило, що не побачило в доповіді JIT доказів причетності російських військових до катастрофи літака MH17, Міністерство оборони — що жоден російський ЗРК не перетинав кордон із Україною, а Путін — що російська сторона визнає висновки JIT лише в разі своєї участі в розслідуванні.
Юрій Сандул, оглядач агенції «Укрінформ», зауважив: «Іншими словами, Путін не визнає російської провини з причин, які в середовищі різних депутатів-парламентарів та інших бюрократів-правників зазвичай називають процедурними. Тобто, Путін не сказав, що Росія не збивала!.
Натомість Фред Вестербеке запевнив, що його не хвилює те, як у РФ коментують нові дані JIT. Цю нісенітницю я чую вже не перший рік. Те, що ми подали, — достовірна інформація, що значно звузила коло підозрюваних. Ми просуваємося далі і стаємо все ближчими до відповіді на запитання «Хто?».
Однак Маттіас Гартвіґ, німецький експерт із міжнародного права, вважає: «Звісно, позиції РФ стали критичнішими через висновки міжнародної комісії, які називають Росію відповідальною за збиття пасажирського літака. Утім, це ще не обов’язково означає якісь наслідки для РФ у тому сенсі, що встановлені факти передаються на розгляд суду, який, однак, не зобов’язаний їх приймати за чисту монету. Теоретично кажучи, якщо у підсумку будуть оформлені карні провадження, то суди, зокрема суди національної юрисдикції, не матимуть зобов’язання брати ці матеріали до уваги», — заявив він.
Що ж, коли окружний суд в Іллінойсі погодився торік із позовом родичів 25-х загиблих від ракети з російської ЗРК «Бук» проти Ігоря Гіркіна, котрий командував 2014 року на сході України російськими диверсантами й їхніми колаборантами, й зобов’язав його сплатити по 20 млн USD за кожного з загиблих, той заявив: «Мені від цього ні тепло ні холодно, гірше не буде».
Григорій Логвинов, посол РФ в Австралії, також заявив, що Москва не буде виплачувати компенсації родичам загиблих. Юрій Сандул коментував це так: «Покаранню РФ заважає не відсутність доказів провини, не заплутаність справи, й узагалі не правові обставини, а політичні. Адже йдеться про злочин світової держави — постійного члена РБ ООН з найбільшим у світі (поряд зі США) арсеналом ядерної зброї. Це вам не Лівія часів Каддафі, не Північна Корея, і навіть не Іран. Ніхто й ніколи не сумнівався на Заході, хто збив «Боїнг» у небі над Донбасом. Та не знали, що робити з тим знанням. Питання у тій самій горезвісній «політичній волі». Щоб змусити Москву визнати скоєння злочину та притягти до відповідальності всіх причетних (а починати треба з Путіна — головнокомандувача ЗС), треба спочатку виграти у Росії війну — «гарячу» чи «холодну». Політичної волі у західних лідерів не вистачає саме на це — оголосити таку війну і воювати до перемоги».
Володимир Василенко, колишній суддя Міжнародного кримінального трибуналу, вважає: «Росія не платитиме жодних компенсацій за MH17, поки проти неї не введуть таких санкції, які доведуть її економіку до межі. Лише тоді Москва піде на поступки».

Ігор Голод

До слова
Збройна аґресія РФ проти України має наразитися на рішучий спротив міжнародної спільноти. Про це заявив Павло Ґрод, президент Конґресу українців Канади (КУК), коментуючи проміжні результати роботи JIT. «Режим Путіна та його прибічники мають понести відповідальність, а виконавці цього жахливого злочину мусять постати перед правосуддям», — сказав він. І висловив переконання, що Москва не зможе приховати свою відповідальність за збиття пасажирського літака і загибель людей. «Керівники Росії несуть повну відповідальність за цей акт міжнародного тероризму. Жодні заперечення та заплутування слідів російським урядом не зможуть приховати його відповідальність за вбивство 298-х невинних осіб або того факту, що Росія веде війну проти України», — наголосив президент КУК. З огляду на нові викриття міжнародних детективів, і організації поновили свої заклики до визнання РФ спонсором тероризму, а «Донецьку народну республіку» та «Луганську народну республіку» — терористичними організаціями.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply