Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 4, 2021

До Панами екстрадували екс-диктатора

Автор:

|

Грудень 15, 2011

|

Рубрика:

До Панами екстрадували  екс-диктатора

Влада Франції екстрадувала на батьківщину для подальшого відбування покарання Мануеля Нор’єґу (на фото), колишнього диктатора Панами, засудженого до 20 років ув’язнення. Під посиленою охороною він вилетів із Парижа вранці 11 грудня. У Панамі 77-річного Нор’єґу вважають винним у політичних убивствах і інших злочинах, скоєних у роки його правління. Імовірно, що через похилий вік екс-диктатор відбуватиме покарання під домашнім арештом.

У Франції пан Нор’єґа потрапив до в’язниці за відмивання в цій країні

2,3 млн EUR прибутків, отриманих від трафіку кокаїну. У Панамі ж він отримав термін за вбивство 1985 року одного зі своїх політичних супротивників — Уґо Спадафорі, якого було знайдено обезголовленим. Рішення підтримати екстрадицію було ухвалене Вашинґтоном ще 24 травня ц. р. і доведене до відома влади Панами через американське посольство в цій країні.

1990 року Мануеля Нор’єґу було захоплено під час американського вторгнення до Панами, а 1992-го — засуджено за здирство й хабарництво до 40 років за ґратами. Пізніше термін панові Нор’єзі було скорочено за гарну поведінку спочатку до 30 років, а потім — до 17 років і шести місяців.

На початку червня минулого року Панама передала Франції запит на екстрадицію колишнього військового диктатора на батьківщину. Захист Мануеля Нор’єґи також неодноразово заявляв, що, згідно з правилами поводження з військовополоненими, після звільнення екс-диктатор повинен вирушити до Панами. 1992-го — засуджено за здирство й хабарництво до 40 років за ґратами у Франції.

 Юстина Зарваниця

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply