Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 26, 2021

Дев’ять країн ЄС заявили про загрозу РФ

Автор:

|

Листопад 12, 2015

|

Рубрика:

Дев’ять країн ЄС заявили про загрозу РФ
«Допомога» Путіна

«Допомога» Путіна

Дев’ять країн Центральної та Східної Європи, що входять до складу НАТО, виступили з попередженням щодо загрози, яка виходить, на їхню думку, з боку РФ і закликали зміцнювати сили Північноатлантичного альянсу для стримування Москви. У декларації, прийнятій 4 листопада Литвою, Латвією, Естонією, Польщею, Румунією, Угорщиною, Словаччиною, Болгарією та Чехією, йдеться, що НАТО слід зміцнювати свій східний фланг, тому що дії Росії в Україні та реґіоні «підривають архітектуру безпеки Європи». Держави також заявили про необхідність зміцнення співпраці НАТО з ЄС.
«Це — відповідь на незаконну анексію Криму РФ, яка ставить під сумнів безпеку цілого континенту», — зокрема написано в документі. Також там сказано, що в липні наступного року на саміті альянсу у Варшаві настане «відповідний час» для прийняття рішень про гарантії безпеки й адаптації процедур, структур, збройних сил та оборонної інфраструктури.
Даля Грібаускайте, президент Литви, заявила, що «непрогнозована поведінка Росії вимагає додаткових заходів щодо дотримання безпеки». Вісім країн були представлені в Румунії президентами, а Чехію представляв прем’єр-міністр.
Також Росія буде включена в оновлений список головних загроз Великої Британії, який увійде в оновлену стратегію національної безпеки країни. Девід Кемерон, прем’єр-міністр країни, планує представити її 23 листопада. У новій стратегії британський уряд назве найвищі ризики для національної безпеки держави. Поряд із РФ найсерйознішими загрозами будуть визнані тероризм, радикалізація екстремістських угруповань, зокрема «Ісламської держави», масова міґрація та глобальні загрози людському здоров’ю, наприклад, лихоманка Ебола.

Євген Клен

До слова
Іракська армія отримала гвинтокрили російського виробництва Мі-28 і Мі-35. Хакім аз-Замілі, глава комітету з оборони та безпеки парламенту Іраку, вважає, що «ці бойові машини — одні з найефективніших гелікоптерів у світі, тому відіграють величезну роль у зміцненні іракської військової могутності». На переконання п. аз-Замілі, це змінить співвідношення сил на користь іракської армії у війні проти терористичних груп. Про кількість отриманих Багдадом російських гвинтокрилів і терміни їхньої поставки не повідомляється. Депутат додав, що й інші види озброєння російського виробництва — танки, бронетранспортери, а також протитанкові ракетні комплекси «Корнет» — невдовзі прибудуть в Ірак.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply