Новини для українців всього свту

Sunday, Jul. 25, 2021

Делегація французьких політиків без згоди України відвідала Крим

Автор:

|

Липень 30, 2015

|

Рубрика:

Делегація французьких політиків без згоди України відвідала Крим
Тьєрі Маріані та Сергій Наршикін

Тьєрі Маріані та Сергій Наршикін

Французи завжди були прихильними до Росії. У ХІХ ст. при царському дворі навіть розмовляли переважно французькою. Та й тепер президент країни Франсуа Оллад наполегливо намагається схилити український уряд до одностороннього виконання Мінських угод, які Росія вперто ігнорує.
25 липня за наполяганням Франції лідери країн «Нормандської четвірки» попросили до 3 серпня ц. р. знайти рішення для заміни українських військ у Широкиному спостерігачами Організації з безпеки та співпраці в Європі (ОБСЄ). Про це повідомили в комюніке Єлисейського палацу. Знайти таке рішення мають моніторингова місія ОБСЄ й експерти Спільного центру з контролю та координації припинення вогню. Однак експерти вважають, що такі дії можуть призвести до захоплення селища терористами.
А група французьких парламентаріїв узагалі вдалася до недружнього кроку стосовно України. Спочатку вони зустрілися в Москві зі Сергієм Наришкіним, головою Державної думи Російської Федерації (РФ), а потім вирішили відвідати Крим. Це стало першим візитом західноєвропейських політиків із моменту анексії півострова Росією.
Спікер Держдуми РФ уранці четверга зустрівся в російському парламенті з французькими депутатами. Сергій Наришкін назвав «рішучим і сміливим кроком» їхнє рішення відвідати Крим. «Переконаний у тому, що перебування в Криму дозволить об’єктивно оцінити ситуацію. Порадив би порозмовляти з простими людьми на вулиці, щоб зрозуміти їхній настрій. Упевнений, що люди чесно розкажуть, що вони відчували і чим жили 23 роки — від 1991-го до 2014 року — коли з низки причин Крим, по суті, був анексований Україною», — заявив політик.
Делегація французьких парламентаріїв пояснила свій візит до Криму особистою ініціативою, яка не є офіційною позицією Парижа з цього питання. Про це розповів Тьєррі Маріані, глава делегації та депутат Національних зборів.
Міністерство закордонних справ (МЗС) Франції відразу ж заявило, що не підтримує ідею поїздки. «Французькі депутати вільні у прийнятті рішень», — парирував п. Маріані. Депутат зауважив, що для нього приєднання Криму до РФ — доконана й остаточна подія, підкріплена референдумом і відповідно з історичною реальністю.
Фарнцузький «гість» також підкреслив значимість того факту, що в Крим їдуть не представники Національного фронту, а депутати, котрі репрезентують традиційні політичні сили Франції. Восьмеро учасників делегації — члени правоцентристської партії Ніколя Саркозі «Республіканці», по одному представляють центристів і ліві сили.
Літак із французькими депутатами приземлився в аеропорту Сімферополя 23 липня. «Гості» вирішили зустрітися зі Сергієм Аксьоновим, «главою» Криму та кримінальним авторитетом на прізвисько Гоблін, а також Володимиром Константиновим, «спікером парламенту республіки». «Це — мій перший за останні 13 років візит до Криму. Коли я був тут першого разу, то відвідував французьке військове кладовище. Хочу зараз скласти для себе уявлення про те, як змінився Крим після входження до складу РФ. Хочу дізнатися, як у них йдуть справи, чи відчувають труднощі у зв’язку з блокадою кордону та що думають про роль Криму в РФ», — розповів Тьєррі Маріані.
У відповідь п. Аксьонов сказав, що впевнений, що під час візиту французькі депутати зможуть переконатися, «що тут безпечно і що люди зробили свій вибір (під час референдуму 2014 року. — Ред.) самостійно».
Після цього французькі депутати поїхали до Севастополя. Там вони пообіцяли змінити ставлення до анексії Криму у себе на батьківщині. На запитання, чи впевнений політик, що у Франції йому вдасться змінити образ Криму, п. Маріані відповів, що для цього потрібен час. «Але можу вам обіцяти, що ми привеземо інший образ Криму», — зазначив парламентарій.
За його словами, альтернативна інформація підштовхне суспільство до роздумів. «Коли звучать два дзвони, люди починають замислюватися. Зараз у Франції підняті серйозні дебати з приводу сільськогосподарської кризи. Люди починають усвідомлювати, що криза стала результатом санкцій. Тому гадаю, що мало-помалу громадська думка буде змінюватися», — заявив п. Маріані.
Він також розповів про свої враження від спілкування з кримчанами. «Після всього побаченого та почутого ми розуміємо, що повернення Криму до РФ — це історична закономірність і наслідок всієї попередньої історії», — заявив глава делегації.
Поїздка кількох депутатів парламенту Франції до Криму не була погоджена з українською стороною. «Вважаємо таку поїздку французьких парламентарів безвідповідальним кроком, виявом їхньої неповаги до державного суверенітету України, свідомим нехтуванням законодавства Україна, політики Франції й Європейського Союзу (ЄС) щодо невизнання незаконної окупації Автономної Республіки Крим», — йдеться в повідомленні прес-служби МЗС України. У відомстві повідомили про те, що будуть реагувати на будь-які факти порушення встановленого порядку. Порушникам взагалі можуть заборонити в’їзд на територію України. «У цьому зв’язку МЗС закликає всіх іноземних громадян чітко дотримуватися законодавства України та Порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї», — додали у прес-службі.
Візит французьких парламентарів в анексований Крим не змінює офіційну позицію ЄС. Про це заявив Андрей Пленкович, голова делегації Європейського парламенту в комітеті з парламентської співпраці між Україною й ЄС. Також він розкритикував французьких депутатів за відвідини окупованого Криму.
«Особливо прикро, що візит був організований без попередження та консультацій із легітимною українською владою», — наголосив п. Пленкович. Він нагадав, що країни-члени ЄС, в т. ч. й Франція, «не визнають незаконну окупацію та анексію Криму Росією, яка суперечить міжнародному праву і стала першим випадком зміни кордонів у Європі зі застосуванням сили після Другої світової війни».
«Цей візит буде використаний російською пропагандою, щоб переконати широку міжнародну громадськість у роз’єднаності ЄС щодо статусу Криму, — сказав голова комітету ЄС-Україна. — Тому було б краще, якби політики утрималися від безвідповідальних політичних сигналів та організації візитів у манері, що не сприяє ясності щодо політики та відносин ЄС із Україною».

Євген Клен

До слова
Ів Поццо, член делегації французьких депутатів, котрі відвідали Крим, придбав там собі майку з написом «Обама, ти — чмо». Потім він заявив, що не знав, що цей напис — образливий. «Розумієте, я не читаю російською, а напис був зроблений кирилицею. Мою увагу привернула фотографія Путіна й Обами, й я не міг припускати, що напис містить образливий текст. Дізнався про це лише пізніше», — виправдовувався п. Поццо.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply