Новини для українців всього свту

Sunday, Dec. 5, 2021

Бос «Коза ностри» вийшов на волю

Автор:

|

Червень 11, 2021

|

Рубрика:

Бос «Коза ностри» вийшов на волю
Джованні Бруска при арешті

В Італії сталася непересічна подія. Після 25 років утримування з в’язниці випустили Джованні Бруску, на прізвисько «Головоріз», боса «Коза ностра». Він не простий злочинець, адже зізнався в причетності до більш ніж ста вбивств і не соромився розповідати про справи мафії.
64-річний чоловік довгий час був ключовою фігурою в «Коза нострі». 1992-го він особисто висадив пів тонни вибухівки, закладені під дорогою біля Палермо, якою їхав Джованні Фальконе, головний на той момент італійський борець із мафією. Разом із суддею загинули його дружина і троє охоронців.
Ще за два місяці мафіозі вбили Паоло Борселліно, колегу Фальконе. Ці вбивства збурили Італію й ініціювали нові жорсткі законів про боротьбу з мафією. Крім цього, Бруска вбив Джузеппе ді Маттео, 11-річного сина мафіозо, якого «Головоріз» запідозрив у зраді. Хлопчика катували, задушили, а потім розчинили тіло в кислоті.
Після арешту 1996 року шеф мафії отримав статус свідка державного обвинувачення і допоміг слідчим знайти бандитів, винних у кількох злочинах. Сподіваючись виторгувати менший термін, Бруска почав відверто розповідати про справи мафії.
Його засудили за сукупністю різних злочинів до довічного позбавлення волі. Дочасне звільнення Джованні Бруски обурило багатьох італійців. Марія Фальконе, сестра судді, заявила журналістам, що засмучена, але розуміє, що такий закон, і Бруска мав право вийти на волю. Рішення звільнити Бруску засудили і деякі італійські політики. «Італія не заслужила такого «правосуддя», — вважає Маттео Сальвіні, лідер правопопулістської партії «Ліґа». «Це удар під дих», — додав Енріко Летта, лідер лівоцентристської Демократичної партії.
«Головоріз» вийшов на свободу, а «Коза ностру» італійська влада так і не перемогла. В Італії досі є багато подібних організацій, які в законодавстві називають злочинно-мафіозними спільнотами. Найвідоміші клани — сицилійська «Коза ностра», калабрійська «Ндрангета» та неаполітанська «Каморра». В Апулії діє «Сакра корона уніта». Останніми роками в Італії з’являються й іноземні клани — їх створюють вихідці з Ніґерії, Балкан, але часто вони працюють під контролем італійської мафії.
Родинні зв’язки досі відіграють велику роль у мафії, але у «Ндрангеті» вони значно важливіші, ніж у «Коза нострі» та «Каморрі». За даними на 2015 рік, близько 30 сімей діють у Палермо, ще 20 — у Неаполі і стільки ж — у Реджо-ді-Калабрія.
Як повідомляв «Міст», в Італії розпочали масштабний черговий судовий процес над мафією.

Людмила Троценко, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply