Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 27, 2022

Білоруські силовики б’ють міґрантів

Автор:

|

Грудень 22, 2021

|

Рубрика:

Білоруські силовики б’ють міґрантів
Кордон із Республікою Білорусь

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International (AI) звинуватила сили безпеки Білорусі у вимаганні та жорстокому поводженні з міґрантами з кризових районів. Згідно зі свідченнями потерпілих, білоруські поліціянти автоматів били людей, у т. ч. дітей, палицями та прикладами, погрожували нацькувати на них сторожових собак. При цьому і польська, і білоруська влада змушувала біженців не один раз перетинати кордон у небезпечних умовах, зокрема, переходити річку, що замерзає, зі швидкою течією.
«Люди на кордоні опинилися буквально між двома вогнями. Перебуваючи, по суті, в зоні відчуження на кордоні Білорусі й Європейського Союзу (ЄС), вони страждають від голоду, повної незахищеності та шокуючих проявів жорстокості з боку білоруських прикордонників, які змушують їх перетинати кордон з Польщею, звідки їх силою витуряють назад польські прикордонники», — заявила Дженніфер Фостер, дослідниця AI з питань прав біженців і міґрантів.
У звіті правозахисників є розповідь одного з сирійських міґрантів, який був у групі з 80 осіб, привезених із Мінська на кордон військовою вантажівкою: «Нас вивантажили з машини… Там було близько десяти (білоруських) військовослужбовців, і з ними чотири собаки. Нам сказали, що собак спустять із ланцюга, й якщо ми не будемо бігти дуже швидко, ті нас покусають. Солдати побігли за нами, б’ючи кийками всіх, хто біг недостатньо швидко. Вони переслідували нас близько 200 м, а потім пішли назад, залишивши нас на нейтральній смузі серед лісу. Сім’ї були розділені. У тих, кого покусали собаки, текла кров».
Опинившись у «місцях збору» в малонаселених районах на кордоні з Польщею, люди більше не могли їх покинути або повернутися в неогороджені ділянки — вони опинилися в пастці в нелюдських умовах, в яких вони перебували багато днів або тижнів. За словами постраждалих, їх покинули на кілька днів або без їжі, або давши мінімальну кількість води і хліба, без даху над головою. Кілька людей розповіли AI, що вони отримали дозвіл покинути «місце збору» та прикордонну зону лише після того, як дали хабар прикордонникам.
Загалом представники AI опитали 75 людей, яких у період із липня по листопад ц. р. обманом заманили до Білорусі, пообіцявши, що ті зможуть безперешкодно перетнути кордон із ЄС. Серед них — 66 громадян Іраку, семеро сирійців, які приїхали з Єгипту, Лівану та Сирії, один ліванець та один суданець. Багато опитаних приїхали з сім’ями та друзями, загалом постраждали 192 людей.
Як повідомляв «Міст», українські прикордонники повернули в Білорусь гурт міґрантів.

About Author

Meest-Online