Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 17, 2021

Білоруські опозиціонери розповіли про своє викрадення

Автор:

|

Вересень 09, 2020

|

Рубрика:

Білоруські опозиціонери розповіли про своє викрадення
Антон Роднєнков та Іван Кравцов

Білоруська влада запровадила безпрецедентну політику щодо своїх громадян. Неугодних депортують із батьківщини. Так, у Литві опинилася Світлана Тихановська, котра опонувала на останніх президентських виборах Олександру Лукашенку, і насправді здолала його. Однак Центральна виборча комісія визнала переможцем чинного главу держави, чим фактично позбавила його легітимності.
До Польщі змусили виїхати Ольгу Ковалькову, соратницю п. Тихановської. Спершу в Україні, а потім у Польщі опинився й Валерій Цепкало, котрому навіть не дозволили балотуватися на найвищу посаду в Білорусі. А 8 вересня до України депортували білоруських опозиціонерів Антона Роднєнкова й Івана Кравцова. У Мінську напередодні затримали і Марію Колесникову, членкиню Координаційної ради Білорусі.
За словами п. Роднєнкова, вони виходили з квартири, як несподівано під’їхав бусик, звідти вийшли невідомі люди» й їх затримали. «Спершу ми поїхали у відділення управління по боротьбі з організованою злочинністю. Мені нічого не пояснювали, люди, в кабінеті яких я перебував, також не знали, що я там роблю. За 40 хвилин мені одягли кайданки та чорний мішок на голову і перемістили до відділу КДБ. «Я був дуже здивований, що мене туди привезли, зате зняли кайданки і темний мішок із голови, тому настрій покращився», — розповів він.
Іван Кравцов повідомив, що його також відправили у мікроавтобус. «На відміну від Антона я активно уточнював свій статус, але мені ніхто нічого не повідомляв. Тримали у кайданках. Потім мені одягли на обличчя медичну маску та відвезли у Департамент фінансових розслідувань», — сказав він. Там опозиціонеру погрожували кримінальною статтею «зловживання службовими повноваженнями», а потім запропонували виїхати країни. До кордону привезли трьох — Антона Роднєнкова, Івана Кравцова та Марію Колесникову. Однак остання порвала свій паспорт і вибралася через вікно автомобіля, яким її везли. «Вона кричала, що нікуди не піде»», — повідомив п. Роднєнков.
Водночас віцеспікерка німецького Бундестагу, заявила, що в разі тривалого ув’язнення Марії Колесникової, готова взяти її під свою опіку. «Вона — обличчя демократичного руху в Білорусі, висловлюю їй свою велику солідарність, її необхідно підтримувати і захищати, — зазначила Клаудіа Рот. Таку опіку можна буде організувати через правозахисну організацію Libereco, що виступає за дотримання прав людини в Білорусі й Україні.
А тим часом у Білорусі зникла Антоніна Коновалова, довірена особа Світлани Тихановської на президентських виборах. 8 вересня вона перестала виходити на зв’язок.

Андрій Стець, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply