Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 27, 2022

Білорусь висилає польського дипломата

Автор:

|

Січень 08, 2022

|

Рубрика:

Білорусь висилає польського дипломата
Анатолій Глаз

Міністерство закордонних справ (МЗС) Білорусі оголосило про депортацію службовця генерального консульства Республіка Польща (РП) у Бресті через допомогу у виїзді з країни поляку, якого підозрюють у дорожньо-транспортній пригоді (ДТП). Про це повідомив Анатолій Глаз, прессекретар відомства.
За його словами, громадянин РП нібито став причиною аварії в Білорусі, внаслідок якої загинули дві білоруські дівчини, він став підозрюваним у кримінальній справі та йому тимчасово заборонили виїзд із Білорусі. «Спробу втечі ініціювали й організували дипломати генерального консульства РП у Бресті. Ба більше, вони робили це усвідомлено, розуміючи й обґрунтованість обмежень на виїзд для підозрюваного та те, що внаслідок ДТП двоє людей загинуло», — поінформував спікер.
За його словами, дії польських службовців прямо порушили низку положень Віденської конвенції щодо дипломатичних і консульських зносин. «Щиро сподіваємося, що це поодинокий випадок, який не характеризує МЗС Польщі загалом. Водночас ми не бачимо можливості для продовження роботи такого консульського службовця на території Білорусі. Про інцидент також повідомимо нашим зарубіжним партнерам», — заявив представник МЗС Білорусі. Зрештою поляка заарештували на кордоні.
Натомість до МЗС РП викликали тимчасового повіреного у справах Білорусі. Там чекають на пояснення цього питання. Про це заявив Лукаш Ясіна, речник МЗС Польщі.
Як повідомляв «Міст», білоруський політв’язень наклав на себе руки.

About Author

Meest-Online