Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

Білорусь-Україна: шпигунська війна триває

Автор:

|

Січень 11, 2018

|

Рубрика:

Білорусь-Україна: шпигунська війна триває

Павло Шаройко

До Служби безпеки України (СБУ) звернувся громадянин України (прізвище не розголошується), котрий щиросердечно зізнався, що його завербував Комітет державної безпеки (КДБ) Білорусі. Проти чоловіка формально порушили карну справу за статтею «державна зрада», санкція якої передбачає від 12 до 15 років позбавлення волі.
Однак із огляду на те, що «резидент» добровільно заявив про свої зв’язки з іноземною спецслужбою, а своїми діями не завдав реального збитку державним інтересам України, від карної відповідальності його звільнили. Білоруська сторона поки що ніяк не прокоментувала скандальну справу, передає «Радіо Свобода».
Відомо, що в 2006-2017 рр. чоловік разом із дружиною мешкав у Гомельській області Білорусі. Але на початку літа минулого року його позбавили дозволу на проживання. Після цього чоловік повернувся до Чернігівської області України, де жив із батьками, але регулярно приїжджав до Білорусі провідати дружину та заправити автомобіль пальним, яке в Білорусі значно дешевше, ніж в Україні. За словами українця, в липні 2017-го під час чергової поїздки в прикордонному пункті пропуску «Нова Гута» його й завербували співробітники КДБ Білорусі. Вони погрожували йому депортацією та забороною на відвідини країни.
Українець стверджує, що білоруську сторону цікавила інформація про автотранспорт та особовий склад Державної прикордонної служби України (ДПСУ), про структуру та працівників управління Національної поліції Чернігівської області, а також про місцевих жителів, котрі брали участь в антитерористичній операції на Донбасі.
Тижневик «Міст» уже писав, що неоголошена шпигунські війна між Білоруссю й Україною триває вже кілька місяців. 17 листопада 2017 року стало відомо про арешт у Мінську Павла Шаройка, власного кореспондента «Українського радіо». Офіційний представник КДБ Білорусі повідомив, що українського журналіста звинувачують у «створенні в республіці агентурної мережі». За його словами, українець нібито визнав, що є кадровим співробітником Головного управління розвідки Міністерства оборони України (ГУР МО), а координацію його розвідувальної діяльності нібито здійснював Ігор Скворцов, радник посольства України в Білорусі, у зв’язку з чим останній був оголошений персоною нон-ґрата. У ГУР МО цю інформацію спростували, зазначивши, що раніше п. Шаройко справді працював на посаді начальника прес-служби розвідки в званні полковника, однак ще 2009-го був звільнений з військової служби за станом здоров’я.
Ще скандальніша історія трапилася в серпні 2017 року, коли на території Білорусі зник 19-річний українець Павло Гриб, котрий поїхав у Гомель, аби зустрітися з дівчиною-росіянкою, з котрою познайомився через Інтернет. Лише через кілька тижнів батько хлопця — колишній офіцер-прикордонник, а зараз військовий капелан Ігор Гриб — зміг відшукати сина, котрий опинився аж у слідчому ізоляторі російського Краснодара. Федеральна служба безпеки (ФСБ) Російської Федерації (РФ) висунула хлопцеві обвинувачення в підготовці якихось «терактів». Незабаром 17-річна мешканка міста Сочі в інтерв’ю ТСН зізналася, що справді запросила хлопця до Білорусі, причому її змусили це зробити працівники ФСБ РФ. Офіційний Мінськ так і не спромігся надати докладні пояснення, чому громадянин України, котрий офіційно перетнув українсько-білоруський кордон, раптом опинився у казематах російського Краснодара.
Стосовно усіх цих інцидентів офіційних коментарів із Мінська не надходило. Водночас Олександр Лукашенко, президент Білорусі 30 грудня 2017 року заявив, що конфлікт на Сході України «стосується не лише Києва, а й інших країн». Він наголосив, що «українці та білоруси не просто сусіди, а як рідні брати». Щоправда, поки що якогось «братерства» не помітно.

Ігор Берчак

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply