Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

Антиукраїнська істерія в РП нагнітається

Автор:

|

Лютий 15, 2018

|

Рубрика:

Антиукраїнська істерія в РП нагнітається

Мацей Моравецький

Мацей Моравецький, прем’єр-міністр Республіки Польща (РП), вирішив ще більше оголити нерви українсько-польських відносин. 11 лютого, під час зустрічі в публічній бібліотеці із жителями Холму він процитував слова єврейського рабина, котрий поставив Богдана Хмельницького в один ряд з Гітлером і Гіммлером як найбільших злочинців проти євреїв. Як повідомляється, головною темою виступу очільника уряду була історія непростих взаємин польського і єврейського народу впродовж століть.
У цьому контексті п. Моравецький, розповідаючи про переслідування євреїв у середні століття, зазначив, що в єврейській історіографії повстання Богдана Хмельницького прирівнюється практично до Голокосту. «Для наших сусідів Хмельницький — національний герой, а для нас — той, хто зробив перший акорд загибелі Речі Посполитої», — зазначив глава польського уряду. Він також розповів історію про облогу Львова військами Хмельницького, під час якої містяни відмовилися, нібито, на вимогу гетьмана видати йому міщан-євреїв.
То ж не дивно, що у РП почалося «полювання на відьом». Зокрема, у Торуні 13-річну дівчинку, доньку професора, не пустили до Національного центру ядерних досліджень через українське прізвище. Про інцидент повідомила Йоанна Шеурінґ-Вєлґус, член Сейму.
«Звертаюся до вас із інтерпеляцією у зв’язку зі скандальною ситуацією, яка сталася у Міжнародному центрі ядерних досліджень і пов’язана з дискримінацією з етнічною дискримінацією. 7 лютого до Центру ядерних досліджень (NCBJ) прибули 60 дітей із Торунської гімназії на екскурсію. Попередньо вчитель, відповідальний за екскурсію, телефонував до Центру зі запитанням, чи шкільне посвідчення підтверджує громадянство учня.
Під час того, коли учнів пускали на об’єкт, одну зі школярок, котра є донькою громадян РП українського походження, покликали на ім’я та прізвище. Відтак працівники Центру заборонили їй заходити на територію об’єкту. Заборону вони пояснили тим, що ім’я та прізвище дівчинки звучить не так, як у більшості поляків. Працівники об’єкту змусили її доводити, що вона має польське громадянство. У Центрі зазначили, що підтвердження від вчителя недостатньо, а також її шкільне посвідчення (де зазначено, що вона народилася у Бидґощі), а польська мова є її рідною. Дівчинку впустили на територію об’єкту лише після того, як мама, котра саме була вдома, змогла надіслати копію паспорта дівчинки (наявність паспорта для дитини не є обов’язковою)» — йдеться в її листі, скерованому міністру енергетики.
Офіційної реакції на цей інцидент наразі немає. Але в коментарі «Газеті виборчій» прес-секретар Центру запевнив, що це сталося тому, що у NCBJ повинні дбати про безпеку, але працівники обов’язково вибачаться перед дівчинкою й її мамою.

Євген Клен

До слова
Українка Оксана Казанчин разом із сестрою Наталею у Польщі працювали в теплицях. Мешкали на території підприємства під Познанню та домагалися легального працевлаштування. Якось під час роботи Оксана впала, як з’ясувалося пізніше, її вразив інсульт. Працедавець налякався, що його викриють у наймі нелегальних працівників, тому завіз її на автобусну зупинку та повідомив у поліцію, що на лавці лежить п’яна жінка. Після цього чоловік заборонив сестрі постраждалої будь-що розказувати поліції, і, врешті-решт, викинув її з роботи. Оксана вижила, зараз вона перебуває в познанському шпиталі. Жінка паралізована, навіть не розмовляє. Слідство у цій справі провадить прокуратура Срьоди Великопольської. Ключовою буде відповідь на запитання, чи інфаркт пов’язаний із виконуваною роботою жінки. Бо якщо виявиться, що ні, тоді працедавець зможе уникнути карної відповідальності за ненадання медичної допомоги. Про це розповіла Маґдалена Мазурка-Прус із окружної прокуратури Познані. Гроші на допомогу Оксані Казанчин збирає Суспільно-культурне товариство «Польща-Україна».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply