Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

Аннеґрет Крамп-Карренбауер перехотіла бути канцлеркою

Автор:

|

Лютий 13, 2020

|

Рубрика:

Аннеґрет Крамп-Карренбауер перехотіла бути канцлеркою
Аннеґрет Крамп-Карренбауер

Аннеґрет Крамп-Карренбауер, лідерка правлячого у Німеччині Християнсько-демократичного союзу (ХДС), оголосила, що не буде претендувати на канцлерську посаду у майбутньому. На засіданні президії ХДС вранці 10 лютого вона також заявила, що піде і з посади голови партії. При цьому хоче організувати процес висунення кандидата в канцлери влітку і вже після цього відмовитися від свого крісла.
За словами учасників зустрічі, лідерка ХДС нарікала на неврегульовані стосунки між частинами партії, ультраправою «Альтернативою для Німеччини» та «лівими». Вона категорично виступила проти співпраці з цими політичними силами.
Анґела Меркель, канцлерка Німеччини, подякувала голові ХДС і попросила, щоб п. Крамп-Карренбауер залишилася хоча б міністром оборони. Глава німецького уряду заявила, що шкодує про рішення своєї колеги не балотуватися на посаду канцлера. «Я прийняла це рішення до відома, шкодую про нього. Гадаю, що воно далося Аннеґрет Крамп-Карренбауер нелегко. Дякую їй за готовність і надалі супроводжувати процес пошуку кандидатури на посаду канцлера і надалі як голови партії», — сказала п. Меркель.
Вона розпочала свій неквапливий відхід від влади 7 грудня 2018 року, коли покинула посаду глави ХДС.
Наступного дня партію очолила Аннеґрет Крамп-Карренбауер, котру вважали протеже теперішньої канцлерки. Тоді вирішили, що Анґела Меркель залишатиметься на своїй посаді до 2021 року.
У німецькій пресі 56-річна Крамп-Карренбауер отримала прізвисько «Міні-Меркель». Вона так само прагматична і далека від пафосу, але з багатьох питань займає консервативнішу та жорсткішу позицію. Католичка і матір трьох дітей. Виступає проти визнання одностатевих шлюбів і підтримує суворіші правила для абортів.
Рішення відмовитися від канцлерської посади — не на користь України. Адже у питаннях зовнішньої політики Аннеґрет Крамп-Карренбауер не відноситься до тих, хто «розуміють Путіна», і засуджує дії Кремля щодо України. «Крим анексований Російською Федерацією (РФ) із порушенням міжнародного права — це факт. На сході України Росія підтримує сепаратистів — це факт, десять тисяч українських солдатів загинули — це факт, половина населення Донбасу змушена була втікати — це факт, цілі реґіони спустошені — це також факт», — казала вона.
В одному з виступів на телебаченні політик підтримала ідею посилення санкцій проти РФ у відповідь на дії Москви в Керченській протоці. «Необхідно чітко й однозначно дати зрозуміти, причому краще разом зі США, — Азовське море не є внутрішньою акваторією РФ і має залишатися відкритим для міжнародного судноплавства», — закликала політик. На її думку, санкцією проти РФ могла б стати заборона для російських кораблів, приписаних до портів в Азовському морі, заходити в порти Європейського Союзу (ЄС) і США.
Аннеґрет Крамп-Карренбауер заявляла, що дії Москви в Керченській протоці ще більше посилять побоювання та неґативне ставлення цілого ряду східноєвропейських країн ЄС до газогону «Північний потік-2», і Німеччині доведеться рахуватися з ростом протидії цьому проекту. «Чи зможемо ми на цьому тлі стримати нашу обіцянку враховувати інтереси України та інших європейських держав?» — риторично питала вона.
Відтак німецькі консерватори, котрі входять до урядової коаліції, виступили з вимогою якнайшвидше визначитися з кандидатом на посаду глави уряду. За словами Маркуса Зедера, голови Християнсько-соціального союзу (ХСС) і прем’єра Баварії, від того, наскільки швидко це станеться, залежить стабільність в усій Німеччині. «Не може бути персональних дискусій упродовж наступних дев’яти місяців. Це паралізує весь політичний процес. Потрібний розумний і швидкий процес ухвалення рішень. Йдеться не лише про одне персональне питання. Йдеться про стабільність всієї країни», — наголосив він.
Бернд Альтгусманн, голова ХДС у Нижній Саксонії, також закликав до швидкого визначення кандидатури на посаду канцлера країни. «Ми повинні розсудливо та розумно, але в осяжному майбутньому пришвидшити пошук відповідної особистості. Місяці затримок загрожуватимуть суворими випробуваннями», — зазначив він.
11 лютого відбулася зустріч коаліційних фракцій ХДС/ХСС і Соціал-демократичної партії Німеччини в Бундестазі, на якій обговорили подальший план дій після заяви Аннеґрет Крамп-Карренбауер. Свої зустрічі провели й опозиційні німецькі партії.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply