Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Деякі компанії зуміли добряче заробити на пандемії коронавірусу

Автор:

|

Травень 19, 2020

|

Рубрика:

Деякі компанії зуміли добряче заробити на пандемії коронавірусу

Банкіри з Волл-стрит прогнозують, що через пандемію коронавірусу світова економіка впродовж наступних двох років втратить понад 5 трлн USD. Бізнес готується до найглибшої за останні сто років рецесії, але окремі компанії ростуть, як на дріжджах.

Zoom Video Communications
Через запровадження у світі карантину кількість щоденних активних користувачів Zoom збільшилася з 10 млн у грудні 2019-го до 200 млн у квітні 2020 ц. р. Про це заявив Ерік Юань, генеральний директор Zoom. За його словами, використання Zoom та інших цифрових комунікацій різко зросло завдяки використанню сервісу політичними організаціями, бізнесом, школами та мільйонами людей, змушених працювати вдома. Для проведення онлайн-уроків використовують понад 90 тис. шкіл у 20 країнах. Акції Zoom після виходу на біржу торік коштували 36 USD, тепер — 145 USD.

Amazon
Капітал Джеффа Безоса, засновника та голови Amazon, за час пандемії коронавірусу зріс до 138 млрд USD. Попит на акції Amazon зростає, оскільки компанія займається популярними в період карантину інтернет-продажами. У зв’язку з непередбаченим бумом у бізнесі, коли багато американців змушені сидіти вдома і купувати товари через Інтернет, Amazon оголосила про намір взяти на роботу 100 тис. працівників по всій країні.

Netflix
Найбільший у світі сервіс потокового відео за підпискою Netflix обійшов компанію Disney за капіталізацією після того, як його акції здорожчали до 426 USD. Відтак капіталізація Netflix сягнула 187 млрд USD, а Disney — 186 млрд USD. Аналітики прогнозували, що в першому кварталі ц. р. Netflix отримає 8,45 млн нових передплатників. Та результат перевершив усі очікування: за даними MarketWatch, число платних користувачів у світі в першому кварталі зросло на рекордну величину — 15,77 млн. Компанія перевершила попередній максимальний приріст на 9,6 млн передплатників, зафіксований в січні-березні 2019-го. Netflix навіть була змушена знизити якість відео в Європі, щоб не перевантажувати інтернет-інфраструктуру. Через різкий приплив нових глядачів компанії довелося взяти на роботу 2 тис співробітників у відділ підтримки клієнтів. Чистий прибуток компанії в січні-березні збільшився більш ніж удвічі — до 709 млн USD. «Сподіваємося, що прогрес в боротьбі з коронавірусом дозволить урядам незабаром скасувати домашню ізоляцію, — наголошується в повідомленні Netflix. — Коли це станеться, ми очікуємо, що темпи зростання кількості користувачів ослабнуть. Наш внутрішній прогноз на другий квартал — 7,5 млн нових передплатників у світі».

Walmart
Через запровадження карантину продуктові крамниці й інтернет-магазини зіткнулися зі збільшеним потоком клієнтів, які змушені проводити більше часу вдома. У найбільшої в США торгової мережі Walmart виникла потреба в посиленні власного ланцюжка поставок. Компанія оголосила про плани взяти на роботу 150 тис. працівників у штат і на неповний робочий день. Про свої наміри мережа повідомила в момент, коли показник безробіття в Сполучених Штатах встановив новий рекорд.

Steam
Кількість активних користувачів Steam, підрозділу американської компанії-розробника комп’ютерних ігор Valve Corporation, у березні ц. р. стрімко зросла. Сервісом одночасно користувалися понад 20,3 млн осіб.
Counter-Strike: Global Offensive стала однією з ігор, яка побила рекордні показники. У гру одночасно грав аж мільйон людей, вона вперше досягла такого показника. За тиждень Steam побив власний рекорд, досягнувши 22,6 млн користувачів. «Самоізоляція привела до того, що домашні ігри стали безпечною формою розваги», — пояснив Даніель Ахмад, аналітик Niko Partners.

CVS Pharmacy
CVS хоче взяти на роботу 50 тис. співробітників у штат і на неповний робочий день. Мережа медикаментів заявила, що це зніме навантаження з працівників. Компанія планує взяти на роботу багатьох співробітників, звільнених її бізнес-клієнтами, зокрема, Hilton і Marriott. У процесі найму CVS планує використовувати віртуальні ярмарки вакансій, співбесіди та тестові завдання.

Papa John’s, Domino’s, Pizza Hut
Papa John’s — одна з трьох найбільших мереж піцерій, які прагнуть скористатися тим, що ресторани по всій країні зачинені. Компанія оголосила про плани взяти на роботу 20 тис. співробітників. «Ми перебуваємо в унікальному становищі як ресторан, який спеціалізується на доставці, щоб допомогти нашому суспільству в цій кризі», — заявив Марвін Боак’є, керівник HR Papa John. Мережа піцерій Domino’s планує взяти на роботу 10 тис. співробітників. Pizza Hut оголосила про набір понад 30 тис. працівників і каже, що вони можуть приступити до роботи вже через п’ять годин після найму.

«Епіцентр»
Незважаючи на загальний карантин, найбільший будівельний супермаркет України з оборотом 28 млрд грн 2016 року продовжує працювати в офлайн-режимі. Підприємство не розкриває бізнес-показники фізичної роздрібної торгівлі, проте в результаті введення карантину обсяг продажів деяких товарів в онлайн-підрозділі «Епіцентру» зріс у 50 разів. Офлайн-підрозділ «Епіцентру» продовжує працювати, хоча робота будівельних магазинів в Україні заборонена.
У пресслужбі «Епіцентру» стверджують, що встановлених Кабінетом Міністрів України заборон вони не порушують: супермаркети на карантині функціонують як мережа господарських магазинів, які забезпечують населення товарами першої необхідності. У компанії запевняють, що відділи з товарами не першої необхідності в «Епіцентрі» зачинені, а охорона пропускає в торгову залу лише покупців, котрі прийшли за товарами першої необхідності. Насправді ж там продають усе, у т. ч. будівельні матеріали.
У пресслужбі заявили, що в інтернет-магазині «Епіцентру» продажі масок, бинтів і рукавичок зросли в 50 разів, медичних препаратів — у 17 разів, фарб — у сім разів, засобів контрацепції — у 5,5 разу, дезінфекторів та антисептиків — у чотири рази. Загальна кількість замовлень із початку карантину зросла на 83 %. «Це пов’язано зі самоізоляцією населення, збільшенням частки торгівлі в Інтернеті й обмеженістю в роботі стаціонарних магазинів «Епіцентру», — заявив Андрій Труш, директор департаменту диджитал-маркетингу компанії.

«Укрпошта»
Під час карантину «Укрпошта» не припиняє наймати працівників, а навпаки — готова забезпечити постійною роботою понад 3 тис. фахівців — начальників, операторів поштових відділень, листонош, реґіональних менеджерів та аналітиків. Компанія готова прийняти й кандидатів, котрі шукають роботу за сумісництвом на період карантину. Найактуальнішими на час карантину є сортувальники, водії, оператори поштового зв’язку, листоноші. «Укрпошта» пропонує сортувальникам заробітну плату з преміями від 5,2 тис. грн до 12,3 тис. грн, водіям — 5,8-25 тис. грн, операторам — 4,7-11 тис. грн, листоношам — 4,7-8,5 тис. грн. Нижній поріг заробітної плати дорівнює мінімальному щомісячному розміру посадового окладу, вищий — щомісячному розміру посадового окладу з урахуванням премій. Дані можуть відрізнятися залежно від реґіону.
Новим працівникам обіцяють ті ж умови, що мають і теперішні працівники. Їх забезпечують засобами індивідуального захисту, а ті, хто будуть контактувати з клієнтами, отримають 15-відсоткову надбавку. Також передбачене медичне страхування, 25 тис. грн, у разі захворювання коронавірусом із ознаками дихальної недостатності.

Rozetka
«Раніше люди замовляли телефони, зараз — тонни гречки, макаронів і мийних засобів. Раніше в чеку були один-два дорогих товарів, зараз може бути два десятки товарів першої необхідності. Операційні витрати з’їдають прибуток. Це складно, але ми не скаржимося. Для нас важливо зберегти бізнес і команду», — розповів Владислав Чечоткін, засновник Rozetka, української торгової мережі в Інтернеті. Зростання продажів на Rozetka.ua: товари для фітнесу — на 250 %, товари для творчості — на 280 %, книжки — на 40 %, настільні ігри — на 156 %, сухі сніданки, макарони, крупи, товари особистої гігієни, корми для тварин — на 200 %. Скорочення продажів: побутова техніка та електроніка — на 37 %.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply