Новини для українців всього свту

Saturday, Jul. 24, 2021

Зона вільної торгівлі — буде!

Автор:

|

Липень 16, 2015

|

Рубрика:

Зона вільної торгівлі — буде!
Стівен Гарпер та Арсеній Яценюк

Стівен Гарпер та Арсеній Яценюк

В Оттаві 14 липня ц. р. відбулася церемонія підписання документа, що завершує майже шестирічний період перемовин про створення зони вільної торгівлі між Україною та Канадою. Фактично, ця церемонія остаточно закриває цілу низку перемовин, які Київ та Оттава вели впродовж шести років.
Юридично цей документ ще не можна назвати договором. Це — декларація про завершення перемовин. Сам договір буде підписано в менш урочистій атмосфері через кілька місяців. Але фактично всі умови створення зони вільної торгівлі вже обговорені та затверджені.
Перед церемонією підписання договору український прем’єр-міністр Арсеній Яценюк провів розмову зі своїм канадським колеґою Стівеном Гарпером, під час цієї розмови сторони узгодили останні деталі документа. Сам договір охоплює досить широкий спектр економічної співпраці між Україною та Канадою — це і промисловість, і торгівля, і створення спільних підприємств.
Положення проекту Угоди забезпечують, зокрема, поглиблення торговельної й економічної співпраці, в т. ч. — в частині торгівлі промисловими та сільськогосподарськими товарами, захисту інтелектуальної власності, реґулювання державних закупівель.
Одразу після набуття чинності Угоди, Канада відкриє українським експортерам вільний
доступ до 98 % свого ринку товарів. Натомість Україна, перш ніж лібералізувати ринок,
повністю скасувавши імпортні мита, матиме у своєму розпорядженні перехідний період. У
довготерміновій перспективі для бізнесу Угода стане можливістю диверсифікації торговельних потоків, стане поштовхом до модернізації українських підприємств для виробництва товарів із високою доданою вартістю для експорту в Канаду. Створення зони вільної торгівлі — це послідовний крок уряду п. Гарпера щодо розвитку співпраці з Україною. Перші кроки з реалізації цього проекту очікуються вже найближчим часом.

Андрій Васильєв, ТСН

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply