Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 22, 2021

Згадали незаконно відселених українців

Автор:

|

Листопад 05, 2015

|

Рубрика:

Згадали незаконно відселених українців

Національний день пам’яті інтернування

У Канаді відзначили Національний день пам’яті інтернування під час Першої світової війни. Резолюція щодо відзначення цього дня була ухвалена лише торік. «Цього дня ми вшановуємо пам’ять потерпілих у перших канадських операціях інтернування (1914-1920). Це було примусове інтернування 8 579 українців та інших європейців, котрі були оголошені «ворожими іноземцями» та заслані до 24 таборів інтернування по цілій Канаді», — повідомили у Конґресі українців Канади (КУК).
В організації додали, що єдиною підставою до інтернування було походження людини. «Чоловіки, жінки та діти постраждали під час перших канадських операцій інтернування не через якусь провину, а тільки за те, ким вони були й звідки. Цього дня ми згадуємо всіх потерпілих від цієї несправедливої акції», — зазначили у КУК і пообіцяли докладати всіх зусиль, аби надалі «покласти край будь-яким проявам дискримінації та несправедливості».
Канада застосовувала політику інтернування щодо «ворожих іноземців» під час Першої світової війни та два роки після її завершення. Країна тоді перебувала у стані війни із Австро-Угорщиною, тож 4 тис. українців, котрі мали австро-угорське громадянство, були примусово виселені у табори, а їхні накопичення — конфісковані. Пізніше більшість із них були помилувані, хоча багатьох зобов’язали регулярно звітувати про себе до поліції. 2008 року уряд Канади створив спеціальний фонд та виділив 10 млн CAD на фінансування проектів, присвячених вшануванню пам’яті тих, хто постраждав у ті часи.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply