Новини для українців всього свту

Sunday, Apr. 11, 2021

Заходи протидії дозволяють стримувати поширення Covid-19 у Канаді

Автор:

|

Березень 25, 2020

|

Рубрика:

Заходи протидії дозволяють стримувати поширення Covid-19 у Канаді

Канада є однією з небагатьох країн, де поширення Covid-19 поки що вдається доволі непогано контролювати.
Місцеві медики вперше зареєстрували коронавірус у людини, яка прилетіла до Торонто з Уханя, ще 25 січня ц. р. Переважна більшість цих людей заразилися за межами Канади, а інфекцію передавали особам із найближчого кола спілкування.

Заходи задля безпеки
Говорити про велику мультинаціональну Канаду як про однорідну монолітну країну достатньо складно, адже життя у різних провінціях може кардинально відрізнятися, але берегтися треба всім. «Не панікуйте, а самоізолюйтеся та дотримуйтеся елементарних правил поведінки, озвучених Міністерством охорони здоров’я, — радить Ілона Свєженцева, кандидатка біологічних наук, котра працює у компанії MCIS Language Solutions і живе в Лондоні (провінція Онтаріо). — Відсутність паніки, самодисципліна та довіра до медичної системи власної країни вже майже два місяці допомагає канадцям успішно стримувати поширення коронавірусної інфекції».
За її словами, успіху Канади у боротьбі з поширенням коронавірусної інфекції сприяють: готовність і чудово налагоджена робота медичної системи; прозорість інформаційної політики як урядових, так і неурядових установ; відповідальність і свідомість самих канадців.
Медичні заклади Канади працюють справді ефективно. Там завжди є антисептики для рук і медичні маски для хворих зі застудою та грипом. Людину, котра прийшла до лікарні з натяком на гостру ретровірусну інфекцію (ГРВІ) або грип, завжди просять одягнути маску, а всі відвідувачі на вході та виході зі шпиталю дезінфікують руки.
Антисептики також доступні в усіх навчальних закладах і публічних бібліотеках. Крім цього, на реєстрації в лікарні людину завжди питають, чи не покидала вона країну впродовж останніх двох тижнів, і якщо так, то куди подорожувала. Це допомагає швидко виявити та локалізувати ймовірне інфекційне захворювання відповідно до протоколів.
Наступний етап — вимірювання температури та кров’яного тиску у пацієнта. Це допомагає швидко визначити, чи є у хворого ознаки інфекції, та зменшити його контакти з іншими пацієнтами в залі очікування. Таких хворих лікарі обслуговують у спеціальних пластикових заслінках для обличчя, які вважають ефективнішими за звичайні маски.
Після початку епідемії Covid-19 цю систему продовжили застосовувати в клініках і госпіталях. Єдине, що змінилося, — клерки у згаданих пластикових масках узялися опитувати пацієнтів про закордонні подорожі навіть у лабораторіях і діагностичних центрах.
Наступний аспект успіху — здоровий налагоджений діалог влади та населення. У Канаді працює урядовий сайт, де можна знайти будь-яку важливу інформацію: від законів і правил оподаткування до актуальної інформації про поширення коронавірусної інфекції, інформує вчена.
До того ж усі медичні заклади ще в лютому і на початку березня ц. р. надіслали на електронну пошту пацієнтів інформацію про заходи попередження зараженню коронавірусом, про важливість відкладення подорожей до країн зі спалахами вірусу та алгоритмом дії в разі підозри на ГРВІ або коронавірус.
Після того, як 11 березня Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила пандемію, такі листи стали надходити із місць роботи та навчання, банків, страхових компаній, кінотеатрів і ресторанів.
Місцеві засоби масової інформації працюють адекватно та професійно. Вони констатували факти, розповідали населенню, як діяти у випадку надзвичайних ситуацій, та не «накручували» людей, як це донедавна робили в Україні.

Дисципліна понад усе
Як наслідок, у Канаді весь цей час майже не було паніки, навіть коли оголосили про пандемію, закриття навчальних закладів, скасування масових зібрань і необхідність самоізоляції. Однак люди порозкуповували всі антисептичні засоби для рук, а також туалетний папір і паперові рушники.
Ментальність канадців — третій кит, на якому базується успіх місцевої антикоронавірусної кампанії. Адже в країні роками працює судова система, і люди звикли дотримуватися законів і правил. Вони користуються антисептиками для рук та якщо їм сказали мити руки по 20 секунд і не торкатися обличчя після відвідин публічних місць, вони це роблять.
Також значна кількість канадців мають сезонну вакцинацію проти грипу і не звикли лікувати застуду вдома. Вони звертаються за допомогою до лікаря та за можливості не виходять на роботу або навчання.
Незважаючи на достатньо повільне поширення коронавірусної інфекції, в Канаді також оголосили з 12 березня необхідність самоізоляції населення. Скасували всі спортивні змагання, виставки та концерти. Школи, коледжі, університети, а також деякі приватні фірми перейшли в режим віддаленої роботи. Місцеві кав’ярні припинили продавати каву в горнятках багаторазового використання.
Подейкують, що найближчим часом ресторани переведуть у режим «їжа на замовлення додому». Пошта Канади також змінює правила достачання цінних посилок, аби обмежити спілкування кур’єрів із господарями будинків.
Антисептичні серветки з’явилися на входах і виходах із магазинів та аптек.
Прем’єр Канади з 16 березня оголосив про закриття кордонів країни для усіх негромадян і порадив усім канадцям якомога швидше повернутися додому, «поки вони ще мають таку можливість». Для цього навіть запустили додаткові трансатлантичні рейси в міжнародних аеропортах Монреаля, Торонто, Калґарі та Ванкувера.
Джастін Трюдо також закликав хворих громадян не повертатися в країну, а звернутися за допомогою в консульства тих країн, де вони будуть змушені залишитися на невизначений термін. Усіх новоприбулих закликають до повної самоізоляції як мінімум на 14 днів після прильоту.

Життя змінилося
За необхідності всі пересуваються на власних авто, користуються послугою drive through у закладах швидкого харчування, кав’ярнях і банках. Популярні закупи на Amazon, замовлення додому їжі з улюбленого ресторану або продуктів із супермаркету, а тепер це набуло ще більшої актуальності.
А тим часом влада провінції Квебек розглядає можливість тимчасового розміщення хворих у готелях у зв’язку з переповненістю лікувальних закладів пацієнтами, зараженими коронавірусом. Про це розповів Хав’єр Грет, президент Асоціації готелів Квебеку. «Ідеться про 3-4 тис. ліжок по всій провінції», — уточнив він.
За словами посадовця, готельні номери не використовуватимуться для хворих на COVID-19. У них розташують неінфікованих пацієнтів, аби звільнити місця у лікарнях для тих, хто потребує лікування від коронавірусу.
Провінційний уряд висуває певні вимоги до готелів, зокрема, перевагу віддають розміщеним неподалік від лікарень і номери в яких не мають килимів.
За словами п. Грета, реакція членів асоціації на ініціативу уряду була дуже позитивною. «Усі, з ким зв’язалися, запропонували свою допомогу, а деякі готелі вже почали готуватися», — зазначив він. Коли уряд Квебеку ухвалить рішення стосовно конкретних готелів, з ними укладуть відповідні контракти.
Проте через пандемія Covid-19, багато людей втрачають роботу. Зокрема, понад 5,1 тис. працівників скорочує
авіакомпанія Air Canada. У Канадській спілці державних службовців, яка представляє інтереси бортпровідників Air Canada, новину підтвердили, уточнивши, що скорочення стосуватимуться 3,6 тис. працівників Air Canada і 1549 — дочірньої компанії Rouge. Крім цього, Air Canada планує зменшити мережу своїх маршрутів, замість 154 міжнародних і 62 внутрішніх рейсів виконуватимуть лише 19 і 40 відповідно.
А от пивоварна мережа Labatt переобладнала частину своїх підприємств під виробництво антисептиків для рук. «Labatt знову мобілізує свою програму протистояння катаклізмам і вперше по всій країні починає процес переведення виробництва з пива на дезінфектори для рук на підтримку національних зусиль у боротьбі з розповсюдженням Covid-19», — повідомила пресслужба компанії. Раніше, коли відбувалися природні катаклізми, на кшталт пожеж або повеней, замість пива Labatt заводи розливали в бляшанки питну воду, яку безкоштовно передавали в реґіони.
Перші 50 тис. дезінфекторів безкоштовно передадуть доброчинним організаціям, тим, хто перебуває на передовій боротьби, а також партнерам у ресторанному та барному бізнесі, які відіграють важливу роль у приготуванні їжі на винесення. На виробництво дезінфекторів перейдуть п’ять заводів компанії в чотирьох провінціях.

Євген Клен

До слова
Володимир Зеленський і Джастін Трюдо 19 березня провели телефонну розмову, основною темою якої стала протидія пандемії коронавірусу. Під час розмови український лідер побажав якнайшвидшого одужання від коронавірусу Софі Трюдо. «Президент України поінформував прем’єра Канади про заходи, які Україна вживає для захисту від поширення вірусу. Сторони відзначили готовність до координації зусиль обох країн і взаємної підтримки в боротьбі із поширенням захворювання», — повідомляє Офіс президента України. «Канада готова надати Україні необхідне медичне обладнання і препарати, — запевнив п. Трюдо і пообіцяв сприяти в питанні вивезення з Канади громадян України, котрі висловили бажання повернутися на Батьківщину.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply