Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 2, 2022

Захід повторює іракські помилки

Автор:

|

Вересень 05, 2013

|

Рубрика:

Захід повторює іракські помилки

Захід ризикує повторити помилки іракської кампанії, заявив Георгій Мамедов, посол Російської Федерації (РФ) у Канаді, закликавши Оттаву залишитися осторонь від військових дій в Сирії, передає Білл Каррі, кореспондент Globe & Mail. Виступаючи в Центрі інновацій у сфері міжнародного управління, дипломат нагадав, що 2003 року США також розпочали кампанію через неперевірені чутки про наявність у режиму Саддама Гусейна зброї масового ураження.

«У мене відчуття дежавю, — поділився з присутніми п. Мамедов. — Десять років тому, коли я приїхав до Канади, перше запитання, яке мені задали, було про те, чому ми не підтримуємо західного вторгнення в Ірак, і я сказав, що це — трагічна помилка, тому що воно тільки зіграє на руку екстремістам і терористам. Десять років потому моя відповідь залишається такою ж».
На думку дипломата, терористи застосували примітивні хімічні боєприпаси, сподіваючись на негайну реакцію низки західних столиць, що взяли на себе зобов’язання втрутитися в конфлікт у разі використання хімічної зброї. «Усім буде тільки гірше, якщо ми, на жаль, проковтнемо цю наживку», — переконаний дипломат.
Російський посол також зазначив, що Барак Обама та Володимир Путін, швидше за все, таки зустрінуться на саміті G20 у Санкт-Петербурзі. «Я абсолютно впевнений, що в них відбудеться розмова, тому що знаю й п. Путіна, і п. Обаму, — цитує його слова автор статті. — Я впевнений на 100 %».
Полу Гайнбекеру, колишньому представник Канади в ООН, не сподобалося порівняння сирійської проблеми з Іраком. «Нерозумно казати: «Ви вже припустилися подібної помилки 2003-го, не повторюйте її, — застерігає він. — Надворі — не 2003 рік, і ситуація є зовсім інша».

Globe & Mail

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply