Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 23, 2021

Як відкрити візу до Канади

Автор:

|

Серпень 12, 2021

|

Рубрика:

Як відкрити візу до Канади

Зі 7 вересня 2021 року Канада планує зняти карантинні обмеження, пов’язані з перетином кордону для повністю вакцинований туристів і гостей. Це суттєво спростить процес видачі віз для українців, адже не буде вже потрібно оформляти так званий Application for Authorization and Statutory Declaration for the Purpose of Entry into Canada. Уже не буде потрібно показувати в Канаді при паспортному столі метрику чи свідоцтво про шлюб тощо.
Через дію карантинних обмежень, відвідуючи своїх рідних у Канаді, родичі мали право перетинати кордон, але з умовою що вони приїздять до Канади не з дискреційних причин, що в умовах локдаунів було доволі важко обґрунтувати і тим більше переконати імміґраційного офіцера. Причину візиту і без карантину було важко обґрунтувати і багато відмов у візах відбуваються саме з цієї причини. В ній візовий офіцер може приховати багато власних здогадок, сумнівів та інших причин для відмови.
Андрій Шевченко, Посол України в Канади, постійно підіймає питання про безвізовий режим із Канадою, але, на жаль, навіть після Революції гідності позитивно задовольняють приблизно лише 60 % заявників із усіх анкет на візи, відмови складають 40 %.
Заради справедливості потрібно зазначити, що багато відмовляють через провину самих заявників, адже вони надають недостатньо документів, щоб імміґраційний офіцер міг сформувати думку щодо видачі візи.
«Золоте» негласне правило, яке варто пам’ятати при подачі анкети на візу: якщо офіцер сумнівається, він дає відмову. На основі чого ж, яких чинників, законів, канадські імміґраційні офіцери видають візи? Як переконати офіцера в доцільності видати візу?
Щоб полегшити пояснення канадських нюансів імміґраційного законодавства, пропонуємо читачу думати про імміґраційного офіцера як про суддю адміністративного суду, адже попередній виконує функції та приписи останнього.
Згідно з рішенням Федерального суду Канади в справі Obeng vs Canada (Minister of Citizenship and Immigration), усі іноземці, які перетинають кордон Канади вважаються потенційними імміґрантами.
Тобто усіх заявників на візу до Канади імміґраційні офіцері апріорі не розглядають як туристів, гостей чи студентів, а потенційних імміґрантів, які можуть лишитися в Канаді нелегально. Це потрібно врахувати? коли готуєте документи для подання на візу.
У Канаді візові анкети оцінюються відповідно до двох мега-параметрів: чи заявник є «прохідним» (eligible) і «в’їздним» (admissible). «Прохідний» параметр: повернеться заявник до своєї країни, чи ні. «В’їздний»: чи аплікант є допустимим до Канади, враховуючи його прозорість і щирість у висвітленні інформації про себе, кримінальне минуле, кримінальні/політичні мотиви для відвідин країни тощо.
З появою пандемії Covid-19, з’явився і третій параметр щодо перетину кордону. Тепер усі поїздки до Канади обмежені лише для близьких родичів і за умови не дискреційних причин.
Ці вимоги доводять додатковим документом, який Міністерство в питаннях імміґрації, біженців і громадянства Канади створило, щоб полегшити перетин кордону для близьких родичів. Після закінчення пандемії цей параметр ліквідують.
Згідно з іншим рішенням Федерального суду Канади в справі Bylon vs Canada (Minister of Citizenship and Immigration), знаємо? що докази у візових справах оцінюють за «шкалою ймовірностей» (balance of probabilities) — юридичний стандарт доведення фактів, який застосовують у цивільних судових справах, і який доводить, що суперечні факти в справі швидше за все, вірогідніше відбулися, як стверджується, ніж протилежні факти, які швидше за все не відбулися.
Іноді цей стандарт ще називають «перевагою доказів», або 51 % ймовірності їхньої появи. Сучасне канадське судочинство відійшло від прямого, один до одного, порівняння усіх фактів «за» і «проти», і тепер користується вдосконаленим органічним методом зважування фактів. Тобто, один вагомий фактор може переважити кілька інших, менш вагомих і протилежні фактори тощо.
Переважно всі суперечні питання в канадському імміґраційному просторі вирішують за «шкалою ймовірностей», але питання «допустимості» вирішують за нижчим юридичним стандартом — «обґрунтовані підстави». Це роблять навмисно, щоб імміґраційним офіцерам було легше відмовляти незручним або небезпечним заявникам. Проте, якщо на «шкалі ймовірностей» буде доведена «допустимість», то, звісно, заявника впустять.
Розжовування стандарту «допустимості» насправді відбувається тільки у федеральних судах; в анкетах цей стандарт доволі легко пояснюється, тому більшість заявників ніколи не зіштовхуються з цим стандартом.
Ми всі розуміємо, як працює презумпція невинуватості. Захисник — вільний, поки не доведену його провину. Позивач (прокурор або держава) несе відповідальність (burden of proof), щоб довести провину захисника. Якщо позивач її не доведе, то захисник виходить вільною людиною.
Проте в канадському імміґраційному адміністративному судочинстві презумпція перевернута і захисник (заявник) несе відповідальність за доведення на «шкалі ймовірностей», що він насправді турист, гість, а не потенційний імміґрант.
Імміґраційний офіцер не потребує нічого нікому доводити. І враховуючи, що всіх візових заявників апріорі вважають імміґрантами, то початкова позиція офіцера — надавати відмову усім заявникам. І лише після пильних переконань з боку заявника офіцер видає візу.
Часто видно, як заявники подають неповні анкети та заяви на візи, сподіваючись, що імміґраційний офіцер — мудра людина і все зрозуміє, тобто, додумає, допише і зрозуміє з пів слова, що саме заявник хотів передати. Але такого не буває. Офіцер не зобов’язаний ініціювати якісь кроки назустріч заявнику.
Отже, щоб переконати офіцера відкрити вам візу, потрібно задовольнити його щодо двох мега-параметрів — «прохідного» та «в’їздного». Це відбувається за «шкалою ймовірностей» за допомогою великої кількості документів.
Ініціатива щодо подачі різних документів повинна виходити від самого заявника, адже він несе повну відповідальність за доведення своїх намірів відвідати Канаду.
Описувати, які саме документи потрібно, заявнику немає сенсу, адже кожна справа — індивідуальна. Проте, користуючись «шкалою ймовірностей» усіх фактів «за» і «проти», кожен може зрозуміти, які ще додаткові документи варто додати, щоб пакет документів був переконливим.
За додатковою інформацією звертайтеся на тел.: 647-831-2139 (Viber, WhatsApp) до Arcadia Immigration Consulting, Inc, ліцензованої юридичної імміґраційної фірми (#R706357, Volodymyr Paslavskyi). Бажаємо успіхів у подані документів на візу до Посольства Канади.

Володимир Паславський

До слова
Канада відкрила кордон для громадян США, які ввели вакцину від Covid-19. В’їзд був заборонений більше року. Тепер мандрівникам необхідно надати підтвердження вакцинації й іншу інформацію про поїздку на платформу ArriveCAN уряду Канади щонайменше за 72 години до прибуття в країну, незалежно від того, подорожують вони наземним чи повітряним транспортом. Також громадянам США необхідно пройти повну вакцинацію від коронавірусу. При цьому остання вакцина має бути введена не раніше, ніж за 14 днів до в’їзду в країну. Невакциновані діти, молодші за 12 років, можуть в’їхати до Канади з повністю вакцинованим кимсь із батьків або опікуном, які мають право на в’їзд в округ. А люди зі захворюваннями, які не дозволяють їм пройти повну вакцинацію, мають право на спрощений карантин, але повинні надати результати тестів на коронавірус.
Як повідомляв «Міст», Посольство США в РФ не видаватиме віз.

About Author

Meest-Online