Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 2, 2022

Як у Канаді незалежність України святкували

Автор:

|

Вересень 04, 2022

|

Рубрика:

Як у Канаді незалежність України святкували
Вежа миру в Оттаві

У містах Канади гучно відсвяткували 31-й День Незалежности України. Так, дзвіницю парламенту Канади в Оттаві підсвітили українськими національними кольорами. Про це оголосив Джастін Трюдо. «Сьогодні будівлю парламенту буде підсвічено синім і жовтим — кольорами українського прапора, аби сказати українському народу: ви не самотні. Канадці підтримують вас. І доля вам знову посміхнеться», — заявив він.
За усталеною практикою, підсвічування будівлі канадського парламенту не використовують як спосіб вшанування будь-чого. Утім, для України зробили унікальний виняток. Такий вияв підтримки у Канаді відбувався вже вдруге. Минулого разу канадський парламент був жовто-блакитним наприкінці лютого ц. р., після початку повномасштабного російського вторгнення.
А над мерією Оттави підняли український стяг. До церемонії підняття прапора долучилася й команда Посольства України в Канаді та члени української громади Оттави. Прапор підіймав маленький Лук’ян, який із мамою приїхав до Оттави після того, як розпочалася війна. За словами хлопця, він мріє якомога швидше повернутися додому.
До присутніх із короткою промовою звернулася Юлія Ковалів, послиня України в Канаді. «Це особливе свято, адже наш прапор став символом мужності, свободи й єдності», — сказала вона.
Оттава дотримується традиції піднімати у серпні прапор України вже кілька років поспіль. Крім цього, 18 травня, у День пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу, над будівлею зазвичай підіймають стяг кримських татар із тамгою.
Український прапор підняли і над мерією Торонто. До врочистої церемонії долучилися мер міста Джон Торі, Юлія Ковалів, міністерка закордонних справ Канади Мелані Жолі й інші почесні гості. «Канада підтверджує свою рішучість розчавити путінську воєнну машину. Підіймаючи у Торонто український прапор, пам’ятаймо й ушановуймо українців, які борються за свою державу та демократію», — заявила керівниця канадського зовнішньополітичного відомства.
Свою чергою, Джон Торі пообіцяв й надалі стояти пліч-о-пліч із українцями по всьому світу. «Ми пишаємося, що цей прапор майорить над мерією», — заявив він.
Відділ же Конґресу українців Канади (КУК) в Едмонтоні (провінція Альберта) організував до Дня Незалежности України благодійний концерт, завдяки якому вдалося зібрати близько 7 тис. CAD для допомоги Збройним силам України. Про це повідомило Генеральне консульство України в Едмонтоні. «Сьогодні усі українці й наші канадські друзі роблять свій посильний вклад у нашу Перемогу над російськими окупантами», — наголосили у українські дипломати. У заході, зокрема, взяли участь депутати федерального парламенту та міської ради Едмонтона.
Перед присутніми виступив Олександр Даниленко, генеральний консул України. Він подякував за підтримку України, і звернувся із закликом продовжувати допомогу Україні, проводити відповідні акції, спрямовані на посилення тиску на Росію, збільшення підтримки України з боку Канади.
Як повідомив едмонтонський відділ КУК, святкова програма складалася з двох частин: концерту та барбекю. «Однією з основних цілей даного заходу була інтеграція новоприбулих українців в нашу дружню українсько-канадську громаду. Більше 90 % артистів були саме новоприбулими. Дуже приємним було те, що на концерт завітало більше 50 % саме новоприбулих», — ідеться в повідомленні. Посольство подякувало КУК-Едмонтон за організацію заходу, а артистам за чудові виступи й усім, хто зробив свої пожертви.
Як повідомляв «Міст», тисячі людей долучилися до святкування річниці Незалежності України в Канаді.

Євген Клен

About Author

Meest-Online