Новини для українців всього свту

Friday, May. 20, 2022

Як саме Канада допомагає Україні-8

Автор:

|

Квітень 08, 2022

|

Рубрика:

Як саме Канада допомагає Україні-8
Гізер Мак-Ферсон

Федеральний парламент ухвалив постанову зі засудженням злочинів Російської Федерації (РФ) у м. Буча Київської області та закликом до уряду збільшити оборонну підтримку України. Внесена Гізер Мак-Ферсон, депутаткою від Нової демократичної партії постанова отримала одностайну підтримку депутатів. «На тлі страхітливої та обурливої інформації із Бучі Палата громад найрішучішим чином засуджує воєнні злочини та злочини проти людяності, вчинені Путіним, російськими військами та підтримуваними Росією силами», — йдеться у документі. У постанові також закликали уряд Канади надавати Україні подальшу допомогу для захисту від російської аґресії, забезпечити документування злочинів РФ і притягнення її до відповідальності, підтримати Україну фінансово та запровадити подальші санкції проти РФ.
Свою чергою, Джастін Трюдо заявив, що Канада має намір зробити все можливе, щоб РФ зазнала відповідальності за скоєні в Україні масові криваві злочини проти українців. «Ми рішуче засуджуємо цивільні вбивства в Україні та налаштовані притягнути російський режим до відповідальності. Ми продовжимо робити все можливе для підтримки народу України. Відповідальні за ці жахливі вчинки постануть перед правосуддям», — пообіцяв він.
Прем’єр-міністр переконаний, що РФ не може бути конструктивним партнером у G20 через її вторгнення в Україну. Виступаючи перед журналістами в Оттаві, він повідомив, що лідери «Великої двадцятки» вели перемовини про участь РФ, адже війна в Україні «перевернула економічне зростання для всіх у всьому світі». «Суть у тому, що це не може бути звичайною справою, коли Путін просто сидить за столом і вдає, що все гаразд», — вважає глава канадського уряду.
Раніше президент США Джо Байден також заявляв, що РФ необхідно виключити із G20. Водночас будь-яка спроба Сполучених Штатів, Канади та інших західних союзників усунути Росію, найімовірніше, зупинять правом вето інші члени клубу, таких як Китай, Індія та Саудівська Аравія. Натомість деякі країни розглядають можливість пропустити зустрічі G20 цього року.
Свою чергою, Мелані Жолі, міністерка закордонних справ Канади, зазначила, що інформація про безглузді вбивства безневинних цивільних в Україні, зокрема, в Бучі, шокує. «Канада докладе всіх можливих зусиль, у т.ч. розслідуючи воєнні злочини, щоб переконатися, що винуватці понесуть відповідальність», — наголосила вона.
Також більшість членів федерального парламенту підтримали негайне скасування візового режиму з Україною. Депутати голосували за звіт Постійного комітету, члени якого раніше підтримали запровадження безвізового режиму з Україною». «Закликаємо уряд Канади запровадити безвізовий режим подорожей із України до Канади, в т. ч. швидко видаючи електронний дозвіл на подорожі», — йдеться в ухваленому звіті. Депутати також рекомендують урядові збільшити кількість персоналу, аби затримки у прийомі міґрантів не стали ще довшими через чинну гуманітарну кризу.
Крім цього, в ухваленому документі уряд закликають «підтримати українців та інших жителів країни, які постраждали від конфлікту». «Ми засуджуємо неспровокований напад на Україну, наказ на який віддав Путін, відверто порушуючи міжнародне право», — наголосили в звіті.
Рішення про візовий режим належить до компетенції уряду, однак законодавці можуть висловити політичну підтримку та звернутися до виконавчої влади із запитом на розгляд певного питання. Наразі у Канаді діє спрощений режим подорожей для громадян України, однак вони повинні отримати візу, перш ніж вирушати до країни.
А тим часом канадські рятувальники місяць працювали у Києві пліч-о-пліч з підрозділами Державної служби з надзвичайних ситуацій України, рятуючи киян і розгрібаючи завали після ворожих обстрілів. Столичні вогнеборці щиро подякували канадським колегам і висловили сподівання, що й надалі будуть співпрацювати з канадськими колегами, проте не за таких умов.
Попередній матеріал читайте за посиланням.

Євген Клен

About Author

Meest-Online