Новини для українців всього свту

Thursday, May. 26, 2022

Як саме Канада допомагає Україні-6

Автор:

|

Березень 25, 2022

|

Рубрика:

Як саме Канада допомагає Україні-6
Крейґ Гаррісон

Після повномасштабного вторгнення Російської Федерації (РФ) Канада пропонує українцям прискорений шлях отримання права проживання у країні до трьох років, працевлаштування та навчання. 17 березня почала діяти тимчасова міґраційна програма для українців. Вона передбачає дозвіл на перебування в державі до трьох років, право на працевлаштування та освіту. «Поки відважні українці борються за своє життя та свободу, Канада готова прийняти їхніх близьких, які змушені втікати. Коли вони прибудуть до Канади, ми допоможемо їм знайти роботу для забезпечення себе та своїх сімей. Забезпечуючи доступ дітей для школи, щоб батьки могли працювати, ми хочемо, щоб кожен українець відшукав мир, стабільність і спільноту в Канаді», — зазначила Карла Кволтров, міністерка зайнятості Канади.
Взяти участь у програмі можуть усі громадяни України й їхні близькі родичі будь-якого громадянства. Утім, нагадаємо, що наразі в Україні запроваджений воєнний стан, під час якого чоловіки у віці від 18 до 60 років не можуть виїжджати за кордон за певними винятками. Для участі в канадській програмі навіть не обов’язковий чинний закордонний паспорт, Канада видаватиме одноразовий проїзний документ.
Для отримання притулку у Канаді охочі мають подати просту електронну заявку та здати біометричні дані в будь-якому візовому центрі Канади, які є у різних країнах. Весь процес отримання візи безкоштовний і займе не довше двох тижнів. Українці також звільнені від вимог щодо вакцинації проти коронавірусу, втім підлягатимуть тестуванню та карантину.
Програма актуальна і для тих громадян України, кого війна застала в Канаді. Їм дозволили подати заявку для продовження права перебування у державі до трьох років. Програма не передбачає надання статусу біженця, громадянства або дозволу на постійне місце проживання в Канаді. Охочі переїхати до Канади також можуть скористатися чинними федеральними та провінційними міґраційними програмами.
«Програмою допомоги для українських біженців, які втікають від війни, розв’язаної Кремлем в Україні, уже висловили бажання скористатися 9 тис. осіб, — повідомили 19 березня у пресслужбі прем’єр-міністра Канади. — На відповідний вебсайт зайшли понад 54 тис. користувачів, зареєстровано 9 тисяч заявок.
Загалом Оттава виділила на імміґраційну допомогу біженцям із України 117 млн CAD. Ця програма дозволяє прохачам притулку перебувати у Канаді до трьох років. «Ми невпинно працюємо над тим, щоб українці та їхні сім’ї могли приїхати до Канади якомога швидше та безпечно», — запевнив Джастін Трюдо та порадив за детальною інформацією звертатися на спеціальній сайт.
Програма передбачає, що українські біженці й їхні найближчі родичі будь-якої національності можуть перебувати в Канаді як тимчасові мешканці терміном до трьох років. Для цього потрібно подати онлайн-заявку на отримання канадської гостьової візи та надати свої біометричні дані (відбитки пальців та фотографію).
Щоб отримати можливість працювати в Канаді, українцям рекомендують одночасно з поданням заяви на отримання візи подавати заяву й на отримання відкритого дозволу на роботу терміном на три роки. Учні початкової та старшої школи можуть зареєструватися та почати відвідувати школу, щойно прибудуть до Канади. Крім цього, будь-хто, хто хоче навчатися у навчальному закладі вищої освіти, може подати заяву на отримання дозволу на навчання після перебування в Канаді.
А тим часом канадський уряд посилює санкції проти РФ і допомогу Україні. Вже заарештували літак «Руслан» російської авіакомпанії «Волга-Дніпро». Його використають для достачання озброєнь із США та Канади, а потім передадуть для потреб Збройних сил України. А до переліку санкцій ввійшли 22 посадовці Міністерства оборони Білорусі високого ранґу, які підтримували аґресію РФ в Україну.
22 березня Володимир Зеленський обговорив із Джастіном Трюдо надання Україні гарантій безпеки. «Поінформував про останні обстріли Росією громадянської інфраструктури, гуманітарну катастрофу, передусім у Маріуполі. Обговорили мирний процес, важливість дієвих гарантій безпеки для України. Лідерство Канади у підтримці України важливе», — написав президент України у Twitter.
Батальйон канадських українців вже нараховує 550 осіб, серед них є й Крейґ Гаррісон, автор найдовшого підтвердженого снайперського пострілу.
Попередній матеріал — за посиланням.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

  • johnsonperry

    якщо вам потрібні гроші, щоб втекти з України або щоб убезпечитися, будь ласка, звертайтесь: debrasabina1961@gmail.com .

    Пані Дебра веде дуже хорошу програму гуманітарної допомоги в Європі, і вона готова допомогти співгромадянам.

    Просто поясніть свою ситуацію пані Дебрі Сабіні, і вона допоможе вам знайти термінове рішення.

    Спасибі.