Новини для українців всього свту

Wednesday, Feb. 1, 2023

Як саме Канада допомагає Україні-22

Автор:

|

Грудень 15, 2022

|

Рубрика:

Як саме Канада допомагає Україні-22
Скотт Мо та Петро Порошенко

В Україні зараз заміновані 30 % території. Тож канадська влада вирішила передати Києву обладнання для розмінування загальною вартістю близько 15 млн CAD. Так, зокрема, українські сапери отримають костюми для захисту. Оттава також профінансує сучасні системи розмінування з дистанційним управлінням для очищення великих територій, таких як сільськогосподарські угіддя. Канадське обладнання зможе виявляти та знешкоджувати наземні міни, боєприпаси, що не розірвалися, та інші вибухонебезпечні предмети, які залишилися після росіян.
До слова, один із офіційних представників США порівняв ситуацію в Україні зі спробами знешкодити боєприпаси, що не розірвалися, у В’єтнамі, Камбоджі та Лаосі після американської війни у Південно-Східній Азії в 1960-1970-х рр.
Своєю чергою, Олександра Хичій, президент Конґресу українців Канади (КУК), заявила, що Оттаві давно час на законодавчому рівні визнати Російську Федерацію (РФ) державою-спонсоркою тероризму. «Канаді й її союзникам треба повністю ізолювати кримінальний російський режим від міжнародної спільноти. Визнання РФ спонсором тероризму — важливий крок у цьому напрямку. Закликаємо усіх членів федерального парламенту підтримати це визначення, — наголосила вона. — Кремль продовжує вести свою геноцидну війну проти України. Нездатна здолати хоробрі Збройні сили України (ЗСУ) на полі бою, Москва розпочала кампанію терористичних бомбардувань і ракетних ударів проти українських цивільних». Діячка додала, що КУК проведе опитування канадських депутатів щодо того, чи підтримують вони визнання РФ державою-спонсоркою тероризму. Вона також закликала усіх канадців письмово звертатися до своїх представників у парламенті, закликаючи їх підтримати цей важливий крок.
Наразі ж Оттава запровадила нові санкції проти РФ, Ірану та М’янми, посилаючись на порушення прав людини урядами цих держав. Заходи передбачають санкції проти 33 теперішніх і колишніх російських чиновників вищого ранґу та шести організацій, причетних до систематичних порушень прав людини проти російських громадян, які протестували проти вторгнення РФ до України.
З моменту вторгнення Росії 24 лютого ц. р. Канада запровадила санкції проти більш ніж 1,5 тис. фізичних та юридичних осіб із Росії, України та Білорусі. Санкції також були введені проти 22 осіб в Ірані, серед яких є високопоставлені представники судової влади, пенітенціарної системи та правоохоронних органів, а також політичні лідери.
Санкції проти Ірану запровадили через день після того, як в Ірані повісили чоловіка, засудженого за поранення ножем охоронця і блокування вулиці в Тегерані під час нещодавніх антиурядових заворушень. «Попереду ще багато роботи, але Канада ніколи не припинить відстоювати права людини», — заявила Мелані Джолі, міністерка закордонних справ Канади. Крім Ірану та РФ, Оттава також запровадила санкції проти 12 фізичних і трьох юридичних осіб у М’янмі, які уможливлюють насильство з боку військових.
Своєю чергою, Скотт Мо, прем’єр-міністр провінції Саскачеван, зустрівся на полях Форуму Міжнародного демократичного союзу у Вашинґтоні з Петром Порошенком, п’ятим президентом України. Останній детально поінформував про ситуацію на фронті та героїчну боротьбу ЗСУ й усього українського народу проти російського аґресора. Він закликав прем’єр-міністра сприяти збільшенню військової допомоги Україні з боку Канади для прискорення спільної перемоги над путінським режимом, а також підтримки у подоланні руйнівних наслідків російських ударів по енергетичній інфраструктурі України. Політики обговорили можливість практичної реалізації ініціативи будівництва поселення для біженців і переміщених осіб, так званого Саскачеванського поселення. Скотт Мо запевнив у рішучій готовності уряду провінції допомагати Україні, бо 17 % жителів Саскачевану — українці.
Попередній матеріал — за посиланням.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply