Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 2, 2023

Як саме Канада допомагає Україні-21

Автор:

|

Грудень 08, 2022

|

Рубрика:

Як саме Канада допомагає Україні-21
Мелані Жолі

Російсько-українська війна триває, тож триває і підтримка Києва Оттавою. Відтак випустили на 500 млн CAD облігацій на підтримку України. Їх викупили за один день. «Уряд Канади успішно завершив випуск п’ятирічних облігацій «Суверенітет України». Отримані кошти допоможуть уряду України продовжити надавати важливі послуги українцям цієї зими, виплачуючи пенсії, закуповуючи пальне та відновлюючи енергетичну інфраструктуру», — повідомили у канадському міністерстві фінансів. Очікується, що після перемовин із Україною отримані від продажу облігацій кошти будуть спрямовані на спеціальний рахунок Міжнародного валютного фонду, на який надходить більшість канадської фінансової допомоги Україні.
Водночас Канада запровадила чергові санкції проти іранців. Під обмеження потрапила й компанія, що допомагає розробляти дрони Shahed. У канадському міністерстві закордонних справ (МЗС) повідомили, що під нові санкції потрапили четверо фізичних і п’ятеро юридичних осіб через порушення прав людини та дестабілізацію миру та безпеки. Також під дію санкцій за сприяння у веденні Російською Федерацією (РФ) війни проти України потрапила іранська авіакомпанія «Сафіран», яка координувала польоти російських військових літаків, якими перевозили іранські дрони. Згадані санкції передбачають замороження майна і коштів цих компаній на території Канади. Фізичним особам, щодо яких введені обмеження, заборонили в’їзд до країни.
«Удари РФ по енергетичній інфраструктурі України лише посилюють підтримку західних партнерів», — наголосила Мелані Жолі, міністерка закордонних справ Канади. — Ми повинні переконатися, що українці зможуть пережити цю важку зиму. Вона додала, що міністри енергетики країн НАТО зараз шукають шляхи вирішення енергетичної кризи, що насувається. А також своєю підтримкою посилюють позицію України в перемовному процесі. Урядовця нагадала про обіцянку Канади виділити 500 млн канадських CAD на нову військову допомогу Україні, оголошену на останньому саміті G20 в Джакарті (Індонезія).
А Олега Степанова, посла РФ у Канаді викликали до МЗС, засудити поширення ним мови ненависті. Його викликали до канадського МЗС уже втретє за рік. «Не дивно, що Росія знову обрала сповнену ненависті пропаґанду. Ми абсолютно не можемо толерувати цю риторику. Це наступ на канадські цінності толерантності та прийняття», — заявили у відомстві.
Нагадаємо, що нещодавно в РФ ухвалили закон, що забороняє так звану пропаґанду нетрадиційної орієнтації. Міжнародна спільнота рішуче засудила цей закон як дискримінаційний. А Паскале Сейнт-Онге, міністерка спорту Канади, назвала його «гомофобною пропаґандою» та «наступом на права людини». У відповідь Посольство РФ в Оттаві опублікувало у Twitter серію повідомлень, в яких не лише закликало до ненависті, але й намагалося образити особисто п. Сейнт-Онге. У МЗС заявили, що очікують від російського посла пояснень цього повідомлення безпосередньо Паскале Сейнт-Онге.
Попередній матеріал — за посиланням.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply