Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Як саме Канада допомагає Україні-20

Автор:

|

Грудень 01, 2022

|

Рубрика:

Як саме Канада допомагає Україні-20
Харджит Саджан

Аніта Ананд, міністерка оборони Канади, взяла участь у мітинґу на підтримку України, що відбувся в Галіфаксі (провінція Нова Шотландія). «Приєдналася до КУК і мешканців Галіфакса у мітинґу на підтримку України. По всій нашій країні канадці солідарні з Україною. Ми й надалі докладатимемо зусиль і надаватимемо героїчним українським захисникам необхідне їм для перемоги над Путіним обладнання», — поділилася вона.
Урядовця також подякувала місцевим мешканцям за їхню активну громадянську позицію. «Від України до Ірану — канадці розуміють, що події за кордоном впливають на нас також. Я вдячна жителям Галіфакса за відстоювання прав і свобод, на які заслуговує кожен. Ми продовжимо підтримувати права жінок у Ірані та право українців жити в мирі», — зазначила вона.
Аніта Ананд також повідомила, що 24 листопада канадські фахівці розпочали навчання українських саперів у Польщі. «Близько 40 канадських військових уже почали викладати перший курс для українських саперів», — розповіла вона і додала, що навчання зосереджене на виявленні, ідентифікації та знешкодженні вибухових речовин та їхнього використанні під час вибухових робіт. «Ці навички врятують життя та допоможуть українцям захистити свій народ. Канада підтримує Україну, позаяк її героїчні Збройні сили продовжують боротися проти незаконного та невиправданого вторгнення Росії», — зазначила міністерка.
Водночас у Торонто минулого тижня провели Rebuilt Ukraine Business Conference. Міністри, політики та представники бізнесу з України та Канади обговорювали про відбудову України після перемоги у війні.
Відтак канадський уряд виділив кошти на генератори для України. «Ми виділили 10 млн CAD Міжнародній організації з міґрації для закупівлі та розповсюдження генераторів для критичної інфраструктури в Україні, — повідомив Харджит Саджан, міністр міжнародного розвитку Канади. — В той час, коли Путін продовжує свої безрозсудні напади на безневинних людей, наша рішучість допомогти Україні лише зміцнюється».
Також Канада виділила кошти на експорт українського зерна. «Канада виділяє 30 млн CAD гуманітарного фінансування Світовій продовольчій програмі ООН для подальшого транспортування українського зерна Чорноморською зерновою ініціативою до країн, які стикаються зі значною продовольчою небезпекою», — поінформували у Міністерстві міжнародного розвитку Канади. У відомстві відзначили ініціативу України за безоплатну передачу нею зерна для допомоги у вирішенні продовольчої кризи у рамках гуманітарної ініціативи Grain from Ukraine, яку оголосив Володимир Зеленський.
Свою чергою, в Міністерстві закордонних справ заявили, що накладуть санкції ще на 22 білоруських чиновників, а також на 16 білоруських компаній, які займаються військовим виробництвом, технологіями, інжинірингом, банківською справою та залізничними перевезеннями. Канадські дипломати заявили, що серед цих чиновників є ті, хто причетний до розміщення і транспортування російського військового персоналу та техніки, які беруть участь у вторгненні в Україну.
Попередній матеріал — за посиланням.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply