Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Як саме Канада допомагає Україні-19

Автор:

|

Листопад 27, 2022

|

Рубрика:

Як саме Канада допомагає Україні-19
Аніта Ананд

Допомога Україні всіма можливими засобами триває. Так, Канада виділить Україні додаткову військову допомогу на 34 млн CAD. Також до кінця 2023 року продовжать місію навчання українських військових у Великій Британії в рамках операції UNIFIER. Про це повідомила Аніта Ананд, міністерка оборони країни. Гроші витратять на забезпечення Збройних сил України супутниковими світлинами, а також на безпілотні камери високої роздільної здатності, зимове спорядження, в т. ч. переносні обігрівачі, термоковдри та спальні мішки.
Водночас Оттава запроваджує черговий пакет санкцій проти іранського режиму «у відповідь на тривалі брутальні та систематичні порушення прав людини та тривалі дії з дестабілізації миру та безпеки». Про це оголосила Мелані Жолі, міністерка закордонних справ Канади. «Більш ніж півтора місяця минуло з часу загибелі Махси Аміні від рук так званої поліції моралі іранського режиму. Канада серйозно занепокоєна триваючою нездатністю режиму реагувати на законні занепокоєння іранського народу», — зазначила вона.
Ці санкції спрямовані проти посадовців високого ранґу, які є прихильниками режиму, й організацій, що брали участь у порушеннях прав людини в Ірані, в т. ч. жорстокому придушенні протестів і злочинній діяльності режиму за кордоном.
Серед підсанкційних осіб опинилися: Сейєд Ях’я Сафаві, головний радник верховного лідера Ірану з військових питань і колишній головнокомандувач Корпусу вартових Ісламської революції (КВІР); Сеєд Ходжатолла Курейші та Саїд Агаджані, бригадні генерали КВІР; Алі Азаді, командувач силами охорони правопорядку в іранській провінції Курдистан.
Санкції також наклали на дослідницьку фірму Shahed Aviation Industries, що бере участь у виробництві іранських безпілотних літальних апаратів (БПЛА) Shahed-136, які використовує російську військо для атак на цивільне населення й об’єкти цивільної інфраструктури в Україні. Також під обмеження потрапила іранська державна компанія Qods Aviation Industries, що розробляє та виробляє бойові БПЛА, які експортують, зокрема, до Російської Федерації (РФ) для застосування проти України.
Обмеження передбачають заборону вести діяльність із підсанкційними фізичними й юридичними особами та заморожують будь-які їхні активи в Канаді. Фізичні особи, згадані в переліку у відповідь на брутальні та систематичні порушення прав людини, також не можуть в’їхати до Канади.
Попередній матеріал — за посиланням.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply