Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 27, 2022

Як саме Канада допомагає Україні-17

Автор:

|

Жовтень 20, 2022

|

Рубрика:

Як саме Канада допомагає Україні-17
Аніта Ананд

Канадський уряд і прості канадці продовжують підтримувати Україну та допомагати їй. Так, Аніта Ананд, міністерка оборони країни, оголосила про виділення нової військової допомоги на 47 млн CAD, який, серед іншого, міститиме 500 тис. одиниць зимового одягу. «Ми знаємо, що наближається зима. І Канада має особливий досвід у зимовому одязі та бою. Тож ми передамо цей одяг у найближчі тижні», — зазначила вона. Також у пакет увійде військове обладнання на 15,2 млн CAD. Передусім ідеться про артилерійські снаряди. Ще 2 млн CAD передбачили на забезпечення супутникового зв’язку.
Свою чергою, Харджит Саджан, міністр міжнародного розвитку Канади, здійснив неанонсований візит до Києва. «Повернувся до України. Лише кілька днів тому російські ракети прилетіли на міста по всій Україні, вбиваючи безневинних людей. Депутат Іван Бейкер та я приїхали, аби висловити непохитну підтримку нашим урядом народу України, який бореться за свою свободу та державу», — зазначив він і додав, що поспілкувався з людьми, які постраждали від війни, але «демонструють неймовірну стійкість та непокору безглуздій аґресії Путіна». «Канадці стоять пліч-о-пліч із українцями й не послаблять свою підтримку», — наголосив урядовець.
«Російські удари по цивільній інфраструктурі Україні можуть свідчити про бажання Російської Федерації (РФ) морити українців голодом», — зазначив міністр. — Згодом ми визначимося з актуальною термінологією, але, зважаючи на кількість ракет, використаних проти цивільних, важко не провести паралель із Голодомором-геноцидом».
Він додав, що Канада розуміла, що енергетична інфраструктура України може стати мішенню, «але ми не усвідомлювали, що Путін діятиме настільки навмисно». «Ми не можемо виключати цього. Прямі удари по енергетичній інфраструктурі мають безпосередній вплив на цивільних», — упевнений п. Саджан. Він наголосив, що «решті світу дуже важливо пам’ятати, що в Україні вже не вперше чиняться такі масові злочини».
Міністр міжнародного розвитку Канади оголосив, що перелік конкретних речей, у яких є потреба, складатиметься залежно від реґіону, «оскільки потреби Львівщини суттєво різняться від Київщини». «Утім, ми розглядаємо усе: від генераторів до одягу та ковдр», — зазначив він і додав, що Канада шукає як тимчасові, так і більш довготермінові рішення.
Крім цього, уряд Канади підписав першу гарантію на 36,5 млн EUR на кредит Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) у 300 млн EUR для закупівлі газу Національною акціонерною компанією «Нафтобаз України». Кредитна програма банку також передбачає підтримку «Укренерго», а кошти надала Велика Британія. «Це допоможе Україні закупити необхідні енергоресурси перед приходом зими», — заявила Христя Фріланд, віце-прем’єрка та міністерка фінансів Канади.
Водночас Оттава запровадила санкції проти російських пропаґандистів. Санкції торкнулися 34 фізичних та однієї юридичної особи, які причетні до поширення російської дезінформації. «Ці особи та організації допомагають російському режиму підривати принципи державного суверенітету та несуть відповідальність за поширення неправдивих наративів, які слугують приводом для невиправданої війни російського режиму», — йдеться в повідомленні. У переліку опинилися пропаґандистський телеканал «Звєзда», який належить Міністерству оборони Російської Федерації (РФ), російські актори Сергій Безруков і Володимир Машков, телеведучі Тіна Канделакі та Наіля Аскер-заде, помічник Путіна Володимир Мединський та інші.
Попередній матеріал — за посиланням.

Євген Клен

About Author

Meest-Online