Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 28, 2022

Як саме Канада допомагає Україні-16

Автор:

|

Серпень 07, 2022

|

Рубрика:

Як саме Канада допомагає Україні-16

Україна отримає від Канади додаткові 450 млн CAD. Кошти будуть спрямовані до державного бюджету для фінансування пріоритетних видатків, зокрема, на забезпечення першочергових соціальних і гуманітарних платежів. Термін погашення кредиту — десять років, відсоткова ставка — 1,69 % річних.
А от проти Російської Федерації (РФ) Оттава запроваджує додаткові санкції. Про це повідомила Мелані Жолі, міністерка закордонних справ Канади. Обмеження стосуються 43 військових посадових осіб і 17 організацій, «причетних до безглуздого кровопролиття Путіна». Зокрема, йдеться про «жахливі події в Бучі».
«Канада рішуче засуджує вбивства мирних жителів в Україні та використовуватиме всі наявні засоби, щоб забезпечити повне розслідування порушень міжнародного права по всій Україні, зокрема, у Бучі», — йдеться у пресрелізі уряду Канади.
Оттава продовжує працювати зі своїми міжнародними партнерами, щоб координувати дії та вивчати варіанти нових заходів у відповідь на невиправдані дії російського режиму. «Ми не дозволимо Путіну та його помічникам діяти безкарно. Кричущі дії російської військової машини не будуть забуті, і Канада продовжить працювати зі своїми партнерами в міжнародній спільноті, щоб притягнути її до відповідальності. Канада підтримує Україну», — підсумувала керівниця канадського зовнішньополітичного відомства.
Водночас українська громада провела мітинґ і ходу вулицями міста Едмонтон (провінція Альберта), на підтримку України зі засудженням агресії РФ. Заходи відбулися під гаслом «Росія — держава-терорист, і це має бути визнано міжнародною спільнотою!» Учасники акції мали з собою прапори Україні й плакати з антивоєнними гаслами. Також колону супроводжував автомобіль із синьо-жовтими стягами. Генеральне консульство України подякувало Stand with Ukraine: Edmonton Rallies за організацію мітингу й усім, хто приєднався.
А з Торонто до України вирушають чотири вживані автомобілі служби невідкладної медичної допомоги, оснащені необхідним обладнанням. Про це поінформувала Юлія Ковалів, послиня України в Канаді. Вона додала, що Торонто та Київ мають особливі побратимські стосунки. Пункти призначення цих автомобілів — медичні центри Київської області — населені пункти поблизу Бучі, Василькова та Вишгорода. «Канадцям добре відомі назви цих місць з новин. Це місця, які сильно постраждали від російської окупації», — зазначила дипломатка. За її словами, ці автомобілі мають допомогти українській медичній системі «подолати наслідки гуманітарної кризи, спричиненої триваючою війною».
Свою чергою, Конґрес українців Канади (відділ Торонто) запросив громаду разом відзначити 31-шу річницю Незалежності України. Святкування розпочнеться 20 серпня о 10.00 в Сентенніал-парку та триватиме до опівночі. Упродовж дня відбудеться поминальний концерт. Також заплановані дитячий куток, українська кухня, ярмарок та оркестри. Бажана пожертва при вході — $5, паркування безплатне.
Попередній матеріал — за посиланням.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply