Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 4, 2022

Як саме Канада допомагає Україні-13

Автор:

|

Червень 17, 2022

|

Рубрика:

Як саме Канада допомагає Україні-13
Марсель Лусьєр

Канада продовжує допомагати Україні та нищити економіку Російської Федерації (РФ). Оттава першою переказала кошти на український адміністративний рахунок у Міжнародному валютному фонді. Про це повідомив Володимир Зеленський. Мова йде про 1 млрд CAD. Він канадському подякував уряду за таке рішення і повідомив, що напередодні Україна отримала ще 1,5 млрд USD: мільярд від Світового банку та 500 млн від Великої Британії. Це пряма бюджетна підтримка. Україна використає ці гроші для оплати праці у бюджетному секторі.
Своєю чергою, «Нафтогаз України» підписав меморандум із канадською Symbio Infrastructure про постачання зрідженого природного газу (ЗПГ) і «зеленого» рідкого водню (LH2). Symbio через свою дочірню компанію GNL Quebec розробляє Еnergie Saguenay — вуглецево-нейтральний проєкт у Квебеку, здатний зріджувати й експортувати 10,5 млн т ЗПГ на рік. Проєкт очікує на дозвіл регулюючих органів і має розпочати роботу з 2027 року. «Ми вважаємо, що можливості для забезпечення надійного, відповідально довготермінового постачання енергії від таких союзників, як Канада, матимуть вирішальне значення для нашої енергетичної безпеки, майбутнього економічного розвитку та процвітання», — заявив Юрій Вітренко, голова «Нафтобазу».
Крім цього, Канада оголосила новий пакет антиросійських санкцій, внісши додаткові поправки в Положення про особливі економічні заходи, що стосуються РФ та забороняють надавати 28 типів послуг російській нафтогазовій і хімічній промисловості. Зокрема, це технічні, управлінські, бухгалтерські і рекламні послуги. Тепер будь-кому, хто проживає в Канаді, і канадцям за межами країни, заборонено надавати ці послуги Росії або громадянам РФ. Відтак канадським рекламним та PR-аґенціям заборонили працювати на російські нафтогазові компанії.
Але шанувальників Путіна і в Канаді не бракує. Зокрема, дипломатка Ясемін Гайнбекер на святкуванні дня Росії в посольстві РФ. Мелані Джолі, міністерка закордонних справ, засудила дії своєї підлеглої. «Жоден представник Канади не мав бути присутнім на заході, організованому в посольстві Росії, і жоден представник Канади не буде відвідувати такий захід у майбутньому», — зазначила вона та додала, що присутність канадського чиновника на таких заходах є «неприйнятною». Ясемін Гайнбекер — заступниця начальника протокольного департаменту Міністерства закордонних справ Канади.
Попередній матеріал — за посиланням.

Євген Клен

До слова
Марсель Лусьєр, канадський пенсіонер, який нещодавно зірвав у лотереї джекпот у 70 млн CAD, використає частину коштів на повоєнну відбудову України та підтримку проєктів із допомоги дітям із аутизмом щасливчик також поїде разом із дружиною у круїз, який кілька разів скасовував через пандемію коронавірусу.

About Author

Meest-Online