Новини для українців всього свту

Monday, May. 16, 2022

Як саме Канада допомагає Україні-10

Автор:

|

Травень 12, 2022

|

Рубрика:

Як саме Канада допомагає Україні-10
Джастін Трюдо і Володимир Зеленський1

Канада має намір і надалі підтримувати економіку України. Зокрема, у федеральному бюджеті передбачили 1 млрд. CAD на позику Україні через механізм Міжнародний валютний фонд (МВФ). Про це йшлося під час телефонної розмови між Мері Енджі, міністеркою міжнародної торгівлі Канади, й Юлією Свириденко, першою віцепрем’єркою України.
Мері Енджі рішуче засудила невиправдане вторгнення Російської Федерації (РФ) до України та напади на безневинних цивільних. Вона ще раз наголосила, що Канада готова зміцнювати оборонні можливості та економіку України, а також надавати подальшу гуманітарну та фінансову підтримку. Урядовця розповіла, як Канада продовжує працювати з міжнародною спільнотою для впровадження низки економічних заходів, спрямованих на притягнення до відповідальності Путіна, а також ізоляцію РФ і Білорусі від глобальної економіки. Також сторони оговорили вплив російського вторгнення на глобальну продовольчу безпеку та ціни.
Крім цього, Канада надає Україні кібердопомогу і розвідувальні дані про кіберзагрози, а також засуджує кібератаку РФ напередодні військового вторгнення. Про це поінформувала Мелані Жолі, міністр закордонних справ Канади. «Канада рішуче засуджує руйнівну кібернетичну діяльність РФ, спрямовану проти європейського телекомунікаційного сектору. Канада приєднується до партнерів і союзників, приписуючи цю діяльність РФ, — зазначила вона. — За оцінками Канади, за цим інцидентом стоять російські військові. Російське незаконне вторгнення до України, її шкідлива кібернетична діяльність та обурливі дезінформаційні кампанії — неприйнятні та мусять припинитися».
Керівниця канадського зовнішньополітичного відомства додала, що Оттава ділиться цінною розвідувальною інформацією стосовно кіберзагроз та надає цінну кібердопомогу Україні, намагаючись зміцнити оборону цієї країни проти російського невиправданого та незаконного вторгнення. «Цей інцидент привертає увагу до послідовності руйнівних кібернетичних дій, які демонструють зневагу до заснованого на правилах міжнародного порядку. Ці дії також свідчать про готовність РФ безвідповідально використовувати свої кіберспроможності», — підсумувала вона.
8 травня до зруйнованого міста Ірпінь Київської області приїхав Джастін Трюдо. Його зустрічав Олександр Маркушин, мер міста. «Мав честь спілкуватися з прем’єр-міністром Канади. Він приїхав до Ірпеня, щоб на власні очі побачити весь той жах, який вчинили з нашим містом російські окупанти. І, звісно, був шокований», — поділився він. Міський голова наголосив, що п. Трюдо побачив спалені та повністю зруйновані не військові об’єкти, а будинки місцевих жителів, які донедавна раділи життю та будували плани на майбутнє.
За підсумками цього візиту Оттава вирішила надати Києву додаткову допомогу в 50 млн CAD. Київ отримає, зокрема, боєприпаси для гаубиць М777 та стрілецьку зброю, а також необхідні супутникові світлини високої роздільної здатності.
Крім цього, канадський уряд вирішив на рік скасувати мита на всі українські товари для підтримання української економіки. Нарешті Оттава розширила й свої санкційні списки щодо РФ. До них внесли ще 40 фізичних осіб. Під рестрикції потрапили експрезидент «Лукойлу» Вагіт Алекперов, заступник голови правління «Сбербанку» Ольга Голодець, заступник міністра оборони РФ Юнус-Бек Євкуров, генерал Шаріп Делімханов, депутат Державної думи Адам Делімханов та інші.
Прем’єр-міністр Канади також поспілкувався телефоном із Олафом Шольцем, канцлером Німеччини. «Ми високо оцінили мужність українського народу, підтвердили нашу рішучу підтримку президента Зеленського та його уряду, а також обговорили глобальні наслідки війни, в т. ч. для продовольчої та енергетичної безпеки. За підсумками розмови погодилися й надалі підтримувати тісну координацію для продовження підтримки України та подальшої економічної ізоляції РФ», — розповів він.
Своєю чергою, відновлює роботу в Україні посольство Канади. Про це також повідомила Мелані Жолі. За її словами, послиня Канади Лариса Галадза зараз перебуває у Польщі, але тепер повертається до Києва. «Наша мета — відновити дипломатичну присутність в Україні», — зазначила міністерка.
Водночас до міста Сент-Джонс, столиці провінції Ньюфаундленд і Лабрадор, прибув перший літак із українськими біженцями. Літак вилетів із польського міста Катовіце та приземлився у міжнародному аеропорту Сент-Джонс. За словами Ендрю Ф’юрі, прем’єр-міністра провінції, на облавку було 166 біженців, у т. ч. 55 дітей. А Джеррі Бірн, міністр імміґрації провінції, заявив, що цей рейс є першим зафрахтованим урядом літаком, який доправив українських біженців до Канади, хоча після російського вторгнення вже тисячі українців прибули на канадську землю. За даними прикордонної служби Канади, цього року до країни прибуло понад 19 тис. громадян України. А з середини березня ц. р. федеральний уряд схвалив понад 90 тис. заяв на отримання тимчасової візи.
Попередня публікація — за посиланням.

Євген Клен

About Author

Meest-Online