Новини для українців всього свту

Sunday, Dec. 4, 2022

Як Covid-19 поширюється в Канаді

Автор:

|

Вересень 19, 2020

|

Рубрика:

Як Covid-19 поширюється в Канаді
Даґ Форд

Даґ Форд, прем’єр Онтаріо, 15 вересня пообіцяв зробити заяву про можливість тестування на Covid-19 в аптеках для тих, у кого немає симптомів, позаяк жителі міста скаржаться на довгі черги. «Я не можу обіцяти вам на 100 %, але можу сказати, що ми займаємося цим питанням», — зазначив він. — То ж стежте за новинами. Не хочу нічого наразі анонсувати, поки ми не приведемо всі справи до ладу». Вперше глава провінційного уряду згадав можливість співпраці з аптеками для проведення тестів ще в червні ц. р, але це так і не впровадили.
Але нове дослідження компанії Leger і Асоціації канадських досліджень засвідчує, що є канадці, які вважають, що загроза короні вірусу дуже перебільшена. Майже чверть респондентів заявили, що вважають, що Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) перебільшує небезпеку і, в тому числі, необхідність таких заходів, як фізичне дистанціювання.
Найбільше схильні вважати, що ступінь загрози завищена, в Альберті та Квебеку, найменше — в Онтаріо.
Молодші респонденти частіше вважали, що загроза далека від реальності, ніж старші за 55 років.
Опитування проводили 11-13 вересня, в ньому взяли участь 1 539 повнолітніх канадців. Крістіан Бурк, віцепрезидент Leger, повідомив, що більшість респондентів заявили, що вони перестали строго дотримуватися рекомендацій медиків. Серед цих рекомендацій є такі пункти, як носіння маски в громадських місцях, уникнення великих зібрань і дотримання двометрової дистанції. «Тут простежується зв’язок. Якщо ви вважаєте, що небезпеку хвороби перебільшують, то, ймовірно, ослабите суворе дотримання введених правил», — зазначив він.
Близько 57 % респондентів, котрі брали участь в опитуванні, заявили, що перестали виконувати одне або кілька вимог безпеки, запроваджених МОЗ. Відмовилися від дотримання необхідної дистанції 37 % респондентів, 33% вирішили не носити маску, а 31 % не проти збиратися великими групами.
Найбільш схильною до ослаблення виконання вимог виявилася вікова група 18 -34 років, причому майже три чверті з них заявили, що вчинили так минулого місяця. За останній місяць кількість випадків захворювання серед молоді зросла, а головний санітарний лікар Канади 14 вересня знову попередив, що країна не повинна послаблювати пильність. Щотижневі опитування також засвідчують зростання відсотка респондентів, котрі вважають, що найгірший період кризи ще попереду, 13 вересня він досяг показника 45 %, що є найвищим рівнем із 13 квітня.
Майже дві третини опитаних вважають, що країна повернеться до тієї чи іншої форми локдауна, як було в березні та квітні. Крістіан Бурк вважає, що наскільки скрупульозно канадці дотримуються рекомендацій МОЗ, може залежати від того, як скоро офіційні особи оголосять про початок другої хвилі, або чи будуть юрисдикції більш жорстко контролювати тих, хто порушує правила, як це сталося в Квебеку.
«Ми ще не досягли того поворотного моменту, коли громадяни відчують, що нам потрібно повернутися до того, якими ми були раніше, коли поведінка в основному всіх канадців було зразковим з точки зору дотримання введених заходів безпеки», — заявив він.
Цікаво, що поширення Covid-19 непропорційно торкнулося імміґрантів, біженців і тих, хто живе в районах із низьким рівнем доходу в Онтаріо. У доповіді некомерційного дослідницького інституту ICES, що спеціалізуються на даних, пов’язаних зі сферою охорони здоров’я Онтаріо, йдеться, що в той час, як імміґранти і біженці в провінції становили лише близько чверті тих, кого тестували на Covid-19 з січня по червень, на них припало 43,5 % всіх позитивних випадків захворювання.
«Ми фіксуємо непропорційно вищі показники інфікування серед тих, хто прибув до Онтаріо як дешева робоча сила, біженців, тих, хто має нижчий рівень освіти і володіння мовою, тих, хто живе в районах з більш низьким рівнем доходу і в обмежених житлових умовах», — розповіла Астрід Гуттманн із ICES і провідної авторки дослідження. — Крім усунення багатьох корінних причин вищого ризику зараження, дуже висока позитивна реакція тестів в певних групах імміґрантів також передбачає, що можуть існувати серйозні бар’єри для тестування, які буде важливо усунути, якщо цієї осені в Онтаріо почнеться друга хвиля».
За даними інституту, з 4,4 % корінних канадців, котрі пройшли тест на коронавірус в Онтаріо, 2,9 % дали позитивний результат. З 3,4 % людей, котрі мають статус імміґранта або біженця і пройшли тестування на Covid-19, 8,1 % отримали позитивний діагноз.
Найвищі показники позитивності в Канаді виявили в імміґрантів і біженців із центральної, західної та східної Африки, Південної Америки, реґіонів Карибського басейну, південно-східної Азії та південної Азії. Медичні округи, де проживає велика кількість імміґрантів — Торонто, Дюрем, Ватерлоо, Віндзор і Йорк — також повідомили про велику кількість пацієнтів із коронавірусом серед цієї демографічної групи.
Як повідомляв «Міст», перечекати коронавірус у Канаді хочуть американці.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply