Новини для українців всього свту

Sunday, Jul. 3, 2022

Як біженцям полетіти до Канади безкоштовно

Автор:

|

Травень 22, 2022

|

Рубрика:

Як біженцям полетіти до Канади безкоштовно

Уряд Канади організовує три чартерні рейсів до Канади для українців і членів їхніх сімей. Рейси відбуватимуться з Польщі. Ось їхній розклад: 23 травня — до Вінніпеґу (провінція Манітоба); 29 травня — до Монреалю (провінція Квебек); 2 червня — до Галіфаксу (провінція Нова Шотландія).
Основна вимога, щоб безкоштовно полетіти до Канади — потрібно отримати дозвіл на в’їзд до Канади в рамках програми «Канадсько-український дозвіл на екстрені поїздки» (CUAET). Нагадаємо, що CUAET надає українцям і безпосереднім членам їхніх сімей право перебувати на території Канади у статусі тимчасових резидентів на термін до трьох років. Разом із заявою на візу подають (за бажанням) заяву на отримання дозволу працювати чи навчатися в Канаді упродовж цього терміну.
Для тих, хто отримав візу CUAET, безкоштовні авіаквитки надаватимуть у порядку живої черги. Українці, які отримали візи CUAET для приїзду до Канади та можливість безкоштовного перельоту, отримають повідомлення, як зареєструватися на рейси, електронною поштою.
Після прибуття до Канади українці, які потребують притулку, отримають тимчасове житло на термін до 14 ночей за спеціальною програмою розселення. Крім цього, до 31 березня 2023 року розширили інші послуги для українських біженців, які зазвичай доступні лише постійним жителям, а саме: мовна підготовка; інформаційна допомога щодо життя в Канаді, приміром, допомога у запису дітей до школи; інформаційна допомога, послуги, що допомагають отримати доступ до ринку праці, в т. ч. наставництво, налагодження контактів, консультування, розвиток навичок та навчання; допомога у встановленні зв’язків із громадами; оцінка інших потреб українців і спрямування до відповідних установ; послуги, спрямовані на задоволення потреб жінок, людей похилого віку, молоді та осіб LGBTQ2+; інші послуги з підтримання розселення, які фінансують у рамках програми розселення.
За підрахунками Radio-Canada, прилетіти зможуть близько 900 українців — по 300 осіб на рейс. Оттава домовилася з приватним перевізником про проведення перельотів та сплатить рахунок.
Як повідомляв «Міст», щодо українських біженців в Онтаріо проводять активні заходи.

До слова
Оттава готова надіслати вантажні кораблі для транспортування українського зерна. Про це розповіла Мелані Жолі, міністерка закордонних справ Канади. «Європейські, американські та канадські відомства обговорюють безліч маршрутів. Ми також перебуваємо в контакті з іншими юрисдикціями — від Польщі до Румунії, країн Балтії та Туреччини», — повідомила вона та нагадала, що Канада є одним із найбільших експортерів зерна у світі, тому має значний досвід у цій сфері. «Ми працюємо над цим, аби долучитися до величної місії з «визволення» українського зерна», — зазначила керівниця канадського зовнішньополітичного відомства та наголосила на важливості постачання українського зерна до країн Близького Сходу й Африки, щоб уникнути продовольчої кризи в цих реґіонах.

About Author

Meest-Online