Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 2, 2023

Використання вакцини Janssen у Канаді призупинили

Автор:

|

Травень 06, 2021

|

Рубрика:

Використання вакцини Janssen у Канаді призупинили
Вакцина від Johnson&Johnson

Канадська влада вирішила призупинити використання першої партії вакцини американської компанії Johnson&Johnson. Про це повідомило федеральне Міністерство охорони здоров’я. Оттава ухвалила рішення після інформації про те, що препарат виготовили на американському заводі Emergent у Балтиморі (штат Меріленд). Саме там зіпсували 15 млн доз вакцини Johnson&Johnson, випадково змішавши інгредієнти двох різних вакцин. Партію препарату дозволять використати лише після того, як Міністерство охорони здоров’я Канади переконається, що вона відповідає високим стандартам якості, безпеки й ефективності.
Водночас Шелі Дікс, співголова Національного дорадчого комітету з питань імунізації (NACI), який консультує федеральний уряд із питань вакцинації від Covid-19, заявила, що вакцину Janssen виробництва компанії Johnson&Johnson краще не вводити людям, молодшим за 30 років, через ризик виникнення тромбів. «На основі наявних даних рекомендуємо подібну на AstraZeneca вакцину Janssen пропонувати людям, старшим за 30 років, які не мають протипоказань. Це варто робити у разі, якщо особа бажає отримати щеплення раніше, а не чекати на вакцину MRNA, якщо користь переважає ризики», — зазначила вона.
За словами експертки, члени Комітету порівнювали переваги вакцини Janssen, здатної рятувати життя та захищати населення проти серйозних ускладнень від коронавірусу, з ризиками виникнення викликаної вакциною протромботичної імунної тромбоцитопенії (VIIT). Вона додала, що саме виготовлені за технологією mRNA вакцини від Pfizer і Moderna залишаються найбільш рекомендованими варіантами щеплень. «NACI продовжує переважно рекомендувати дозволені до використання mRNA Covid-вакцини, позаяк вони надають чудовий захист та поки не були пов’язані з появою VIIT», — зауважила д-р Дікс.
За це NACI зараз активно критикують, позаяк його рекомендація увійшла в суперечність із порадою, яку канадцям давали впродовж кількох тижнів і суть якого в тому, що необхідно робити щеплення першою доступною вакциною від коронавірусу, а тепер радить віддати перевагу Pfizer і Moderna.
Багато лікарів засудили в соціальних мережах позицію NACI, зазначивши, що комітет сіє смуту та сприяє посиленню антивакцинних настроїв. «Мені боляче це казати, але настав час поставитися до рекомендацій NACI з недовірою», — заявив Браян Ґолдман, лікар «швидкої допомоги». — Заради вашого здоров’я не будьте вимогливі, коли мова заходить про вакцини від Covid-19. Беріть першу запропоновану».
Люди, вакциновані препаратом AstraZeneca, також скористалися соцмережами, щоб висловити свій гнів із приводу того, що їх обманом змусили отримати другосортну вакцину, в той час, як інші задавалися питанням, чи варто їм відмовитися від запланованих першої або другої дози цієї вакцини.
Один користувач Twitter уїдливо зауважив, що порада NACI зводиться до того, що «люди, найбільше схильні до ризику, повинні погоджуватися на вакцину з найбільшим ризиком, бо вони найбільше схильні до ризику».
Керолайн Квач-Тхань, голова NACI, лише погіршила ситуацію, намагаючись пояснити рекомендації комітету під час інтерв’ю телевізійному каналу CTV. «Якщо, до прикладу, моя сестра отримала вакцину AstraZeneca і померла від тромбозу, а я знаю, що цьому можна було запобігти і що вона не перебувала в зоні високого ризику, я не впевнена, що зможу з цим жити», — заявила вона.
Ризик виникнення VIIT, за приблизними оцінками, становить від одного випадку на 100 тис. введених доз до одного випадку на 250 тис. Але цей синдром настільки новий, що досі мало відомо про те, в чому полягає реальний ризик, чому він виникає і хто найбільше схильний до нього.
У Канаді вже зареєстрували сім випадків цього побічного ефекту, й усі вони зафіксовані у людей, котрі отримали вакцину AstraZeneca. Також підтвердили 17 випадків VIIT серед більш ніж 8 млн доз вакцини Janssen, введених у Сполучених Штатах.
Раніше «Міст» розповідав, якою вакциною щепитимуть канадців.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply