Новини для українців всього свту

Monday, Apr. 12, 2021

Вибух потяга у Квебеку

Автор:

|

Липень 11, 2013

|

Рубрика:

Вибух потяга у Квебеку

Поліція заявляє про можливе зростання кількості жертв аварії поїзда поблизу міста Лак-Мегантіка в провінції Квебек. Потяг, що перевозив нафтопродукти, зійшов із рейок, унаслідок чого вибухнуло кілька цистерн. За попередніми даними, 20 людей загинуло, тисячі осіб було евакуйовано, у місті пошкоджено десятки будівель. 

Компанія, котрій належав поїзд, пояснює, що він стояв на запасній колії в очікуванні зміни екіпажу, але з невідомих причин покотився з пагорба в напрямку міста Лак-Мегантіка. Люди розповідають, що потяг в’їхав у місто на досить великій швидкості.
Пожежа, що виникла через вибух, тривала більше доби. Її гасили 120 пожежних, частина яких прибула з прикордонних районів США. 30 людей вважають зниклими безвісти, поліція вважає їх мертвими. «Ми вже підтвердили смерть однієї особи, але очікуємо, що жертв буде більше», — заявив речник місцевої поліції. Очевидці розповідають, що на момент аварії, яка сталася ввечері 6 липня, у центрі міста гуляло багато людей.
Бернар Теберг, який у ту мить сидів на літній терасі одного з кафе, розповідає, що йому пощастило втекти, але його турбує доля тих, хто був усередині приміщень. «Це було, як у кіно. Але все відбувалося насправді», — розповів він.
«Був спалах, машина, припаркована поряд, підлетіла та впала прямо біля мене. Я щосили кинулася навтьоки», — розказує інша очевидиця події. Люди жаліються, що вибух зруйнував фактично весь центр міста. «Коли ти побачиш, що центр нашого міста майже повністю зруйнований, то зрозумієш, що ми зараз тільки й думаємо про те, як нам жити далі», — сказала Коллет Рой-Ларош, мер міста.
Монреальська компанія Maine & Atlantic, власник потяга, уточнила, що в його складі було п’ять локомотивів і 73 цистерни з нафтою. Він перебував на стоянці за 7 км від міста. Едвард Бурхарт, голова компанії, запевнив, що машиністи, які пішли ночувати в готель, поставили поїзд на гальма «правильно». Однак цистерни якимось чином від’єдналися від локомотива й покотилися в місто. Вони зійшли з рейок, після чого кілька з них вибухнуло.
Повідомляють, що нафта потрапила також у річку Клод’єр, тому жителів сусідніх міст, якими та протікає, просять не використовувати воду. Також у околицях міста розгорнули мобільні лабораторії, які стежать за рівнем забрудненості повітря. Місто Лак-Мегантік, де мешкає близько 6 тис. людей, розташоване недалеко від кордону з американськими штатами Вермонт і Мен.
Бі-Бі-Сі-Україна

До слова
Стало відомо подробиці катастрофи поїзда з нафтою. На момент аварії потяг перебував на стоянці, машиніста в кабіні не було. «Ми досі не маємо точної інформації, але інженер зробив усе згідно з правилами. Він зупинив поїзд і чекав на зміну», — повідомив Джозеф Мак-Ґоніґл, віце-президент транспортної компанії Maine and Atlantic. Розповідаючи про причини аварії, він зазначив, що «якимсь чином у поїзда вимкнулася система гальмування». Поліція підтвердила загибель п’ятьох людей. Сержант місцевої поліції Ґреґорі Ґомес дель Прадо заявив, що до 100 осіб можуть бути зниклими безслідно. «Скажу, що ми думаємо, на жаль, що люди загинули», — сказав Ґі Лапонте, лейтенант поліції Квебеку.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply