Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 27, 2021

Вакцинація допомогла вгамувати Covid-19 в Онтаріо

Автор:

|

Жовтень 17, 2021

|

Рубрика:

Вакцинація допомогла вгамувати Covid-19 в Онтаріо

Минуло більше двох тижнів із того часу, як нове розпорядження про паспорти вакцинації в Онтаріо почало обмежувати доступ в окремі громадські місця, позбавляючи тих, хто виступає проти щеплення від коронавірусу, можливості відвідувати бари, тренажерні зали, масові заходи й інші місця, куди вони мали доступ раніше.

Звільнень забагато
Провінція, звісно, внесла застереження, що до тих, у кого є звільнення від отримання щеплення, нові заходи застосовувати не будуть, що необхідно відобразити в системі QR-кодів, яку почнуть застосовувати незабаром.
Винятки залежатимуть від ситуаційних обставин, яких тільки дві, крім віку до 12 років, який наразі не отримав схвалення для вакцинації, це наявність алергії на один із компонентів вакцини або перенесений міокардит чи перикардит (запалення серця або його мембрани) після першого щеплення.
Для отримання медичного звільнення громадяни повинні надати довідку від лікаря або медсестри (з печаткою, на офіційному бланку), що підтверджує наявність відповідної причини, термін дії звільнення й ім’я медичного працівника, контактну інформацію й інформацію про ліцензування.
Однак Кіран Мур, головний санітарний лікар Онтаріо заявив, що документи про медичні звільнення видають занадто щедро, враховуючи, наскільки статистично малоймовірні згадані умови. «Надання звільнення від вакцинації за медичними показниками, імовірно, видають одному-п’ятьом пацієнтам на 100 тис. Натомість спостерігаємо набагато виший показник, судячи з кількості тих, хто отримали звільнення, і, гадаю, що потрібно посилити контроль, — заявив він і додав, що в ряді організацій число звільнених доходить до 2 %. — Це число надто велике, і нам потрібно проінструктувати лікарів і медсестер про підстави надання звільнень за медичними показниками. Спільно з колегією лікарів і хірургів і колегією медсестер проведуть семінари з навчання медичних експертів про підстави для медичного звільнення, і підвищення їхньої кваліфікації».
Д-р Мур також повідомив, що стосовно першого з двох протипоказів алергологи в багатьох випадках зазначають, що препарати можна безпечно вводити під наглядом пацієнтам, які вважали, що у них буде важка алергічна реакція.
Він також підтвердив переваги захисту вакциною, які, на його думку та думку інших експертів, набагато переважають усі ризики, позаяк напруженість навколо цього питання продовжує посилюватися.

Бунтівні лікарі
Натомість Патрік Філліпс, сімейний лікар із Онтаріо, заявив, що пишається своїм виступом проти «медичної тиранії», коли медичний регулятор провінції заборонив йому видавати медичні звільнення від вакцинації. Він також рекомендує не носити маски.
У відповідь Коледж лікарів і хірургів Онтаріо зазначив, що лікар проявив ганебну, безчесну та непрофесійну поведінку своїми висловлюваннями, в т. ч. повідомленнями в соціальних мережах. Регулятор заявив, що в його повідомленнях на різних цифрових платформах нібито робили хибні, що вводять в оману, або підбурливі заяви про вакцинацію, лікувальні заходи систем громадської охорони здоров’я щодо Covid-19.
За відмову співпрацювати в розслідуванні звинувачень у поширенні дезінформації про пандемію коледж наклав на д-ра Філліпса тимчасові обмеження.
Йому також заборонили призначати івермектин — протипаразитарний препарат, а також флувоксамин і аторвастатин, які, на думку Міністерства охорони здоров’я Канади, не модна використовувати для лікування від коронавірусу.
«Надання пацієнтам і громадськості доступу до лікування від Covid-19 і інформування про наслідки вакцинації, а також захист їх від медичного примусу — це не те, про що буду шкодувати, — відгукнувся д-р Філліпс. — А тестування на коронавірус не є нешкідливою процедурою. Ось приклад: після того, як у молодої дівчини взяли мазок із носа, необхідний для повернення до школи, у неї почалася кровотеча з носа і одного ока».
Тож Коледж лікарів і хірургів передав звинувачення проти нього в свій дисциплінарний трибунал. В установі стверджують, що в період із серпня 2020-го по вересень 2021 року д-р Філіпс здійснив акт професійного проступку, розміщуючи в соціальних мережах повідомлення про пандемію Covid-19 і відмовившись співпрацювати з цим коледжем у проведенні розслідувань.
Патрік Філліпс — перший лікар, якого відправили в дисциплінарний трибунал коледжу і до якого застосували тимчасові заходи у зв’язку зі звинуваченнями в дезінформації про пандемію коронавірусу. Основним місцем його практики є лікарня Englehart & District Hospital в Енґлегарті.
У березні ц. р. заклад попередив ще одну лікарку — Кулвіндеру Кауру Гілл, педіатрині з Бремптона, за її повідомлення в Twitter: «Такі стратегії в зменшенні захворюваності, як маски і локдауни, не є необхідними».
Д-ра Гілл звинуватили у відсутності професіоналізму і нездатності проявити обережність у своїх повідомленнях в соціальних мережах, що є безвідповідальною поведінкою для представника професії і становить можливий ризик для здоров’я населення.
Це рішення оскаржили в апеляційному та касаційному контрольному раді за медичними професіями, незалежному судовому органі, проте коледж подав запит про судовий перегляд в окружний суд. Коледж лікарів і хірургів Онтаріо є регулюючим коледжем для лікарів провінції. Він видає реєстраційні посвідчення всім лікарям, контролює і підтримує стандарти практики за допомогою оцінки та виправлення, а також розслідує скарги на лікарів.

Плоди щеплення
Свою чергою, Джастін Трюдо заявив, що Службовці федеральної влади Канади зобов’язані вакцинуватися від Covid-19 до 29 жовтня, в іншому випадку їх відправлять в неоплачувану відпустку. Також вакцинацію зробили обов’язковою для старших за 12 років, які подорожують всередині країни залізничним, морським і повітряним транспортом. Вони повинні пройти вакцинацію до 30 жовтня. «Ці заходи щодо поїздок, поряд із обов’язковою вакцинацією для федеральних службовців, є одними з найсуворіших у світі, — зазначив глава уряду. — Якщо ви вчинили правильно і зробили щеплення, ви заслуговуєте свободи.
У Канаді налічується майже 300 тис. співробітників федеральних служб. У країні повністю вакциновано понад 80 % населення у віці від 12 років і старших. А останнім часом від коронавірусу одужують більше канадців, ніж інфікуються, що дає підстави говорити про поступовий спад епідемії.
Про це заявила Тереза Там, головний санітарний лікар Канади. «Впродовж останніх днів на тлі тижнів посилених карантинних заходів у реґіонах країни національний показник Rt, або кількість репродукцій вірусу, впав нижче за одиницю. Це означає, що вперше з середини липня на національному рівні припинилося наростання пандемії», — запевнила вона.
Утім, чиновниця зауважила, що в окремих реґіонах країни показник Rt ще може перевищувати одиницю. «Аби взяти епідемію під контроль, Rt необхідно тримати нижче одиниці тривалий час», — зазначила вона. За словами д-ра Там, суттєво поліпшити ситуацію з Covid-19 у Канаді допомогла масова вакцинація населення. «Від середини серпня до середини вересня у середньому кількість нових випадків інфікування була удесятеро вищою серед невакцинованих, ніж серед повністю щепленого населення. При цьому середня кількість ушпиталених була у 36 разів вищою серед невакцинованих», — зауважила вона.
Як повідомляв «Міст», станом на ранок 17 жовтня ц. р. число людей, котрі занедужали на коронавірус у Канаді, становило 1 678 516 (+1 643) випадків, 1 614 746 (+1 123) одужали, 28 482 (+14) померли, прищепили 57 562 705 (+50 601) доз.

About Author

Meest-Online