Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

В антарктичній зоні – останки верблюда?

Автор:

|

Березень 14, 2013

|

Рубрика:

В антарктичній зоні – останки верблюда?

На острові Елсмір у Північній Канаді виявлено останки гігантського верблюда, який мешкав 3,4 млн років тому. Це свідчить на користь того, що предки сучасних «кораблів пустелі» жили в холодній Арктиці й лише потім поширилися в теплі куточки Землі.

«Наше дослідження доводить, що верблюди з родини Paracamelus жили на території Північної Америки протягом мільйонів років. Найпростіше пояснення цього — цей реґіон є їхньою «колискою». Тож усі типові ознаки верблюдів — широкі ноги, великі очі та горб — могли виникнути в ході пристосування до життя в Арктиці», — заявила Наталія Рибчинська з Природничого музею Канади в Оттаві.
Фахівці вивчали осадові породи у фіорді Страткона в західній частині острова Елсмір, де залягають відкладення, що сформувалися наприкінці пліоцену, 5-3 млн років тому. Учені знайшли кілька великих кісток, які привернули їхню увагу. Палеонтологи вивчили їхню структуру та припустили, що знайдені останки могли належати великому парнокопитному ссавцю, до переліку яких належать свині, корови й антилопи, а також верблюди.
Уламки кісток були надто зруйновані та фрагментовані для визначення видової приналежності їхнього власника, у зв’язку із чим дослідники витягли частинки білків із кісток і порівняли їх з аналогічним екстрактом із кісткової тканини копитних тварин. Виявилося, що викопні кістки містили в собі приблизно ті ж білки, що й основа скелета одногорбих верблюдів-дромадерів. Цей факт, а також незвично великі розміри скам’янілостей, дали вченим змогу припустити, що вони належали гігантському верблюдові. Вік останків дозволяє говорити про те, що предки верблюдів еволюціонували в Арктиці й лише потім освоїли спекотні пустелі.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply