Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 4, 2021

Унікальні розваги для дітей і дорослих у North Bay

Автор:

|

Серпень 11, 2016

|

Рубрика:

Унікальні розваги для дітей і дорослих у North Bay

У наших минулих статтях про North Bay мова йшла про зимові та літні розваги для дорослих. А що робити дітям спекотного дня, коли наскучила гра на звичайних дитячих майданчиках? Спробуємо переконати вас, що саме подорож до курортного містечка вирішить проблему вихідного дня і стане незабутньою пригодою для малечі. Адже вам запропонують проїхатися у вагоні справжньої міні-залізниці (як дітям, так і дорослим), покататися на унікальних, без перебільшення, каруселях, які ви раніше могли бачити хіба у голівудських стрічках. На чудовому мілководному узбережжі Ніпіссінґа буде зручно гратися з м’ячем і дітлахам, і батькам, а під вечір можна буде поніжитися у чистій і теплій воді озера.

Історія про незвичайну залізницю та карусель
Дивовижна історія про те, як сотні добровольців міста об’єдналися, щоб працювати над масштабним проектом, надихнула ентузіастів на створення не менш дивовижної книги про це. У ній йдеться про зусилля багатьох колекціонерів, дизайнерів, різьбярів, художників, механіків, добровольців найрізноманітніших професій, котрі пожертвували свій час, талант, гроші і в унікально короткий термін зробили Норт-Бей відомим в Онтаріо курортним місцем. Ми зробимо лише короткий екскурс у історію копіткої праці сотень людей, котрі так люблять і поважають рідне місто, що готові роками віддавати свою працю безоплатно.

Перша команда волонтерів міні-залізниці, 1994 рік

Перша команда волонтерів міні-залізниці, 1994 рік

1993 року група ентузіастів, зокрема пенсіонерів, котрі працювали на залізниці, під керівництвом Рода Джонсона та тодішнього мера міста Стена Лоуера, заснували Heritage Railway Co. Мерія підтримала ідею зробити зменшену копію пасажирського потягу, який би рухався маршрутом вздовж узбережжя. Через рік цей проект дав перші плоди: за сезон залізниця здійснила понад 35 тис. поїздок. Під час роботи над будівництвом залізниці утворилася команда небайдужих активних добровольців, котрим хотілося зробити для міста чогось більшого, і тоді, 1999-го, Баррі Джекобс, один із відданих волонтерів команди, запропонував збудувати повномасштабну карусель, яка б доповнила лінію розваг на березі озера Ніпіссінґ.

North Bay Heritage Carousel — результат роботи сотень волонтерів. Справжній подвиг, приклад, гідний наслідування

North Bay Heritage Carousel — результат роботи сотень волонтерів. Справжній подвиг, приклад, гідний наслідування

Вирішили звернутися до добре знаної в окрузі Едни Скотт, колекціонера фігурок коней із антикварних каруселей. Виявилося, що вартість кожної статуетки становить не менше 400 (!) тис. доларів. Оскільки розраховувати на великі гроші було нереально, ухвалили залучити до роботи різьбярів і зробити точні копії 33-х антикварних взірців. Оголосили конкурс на право дати назву фігурі коня за суму від $4,400 до $7,600 (гроші призначалися на оплату роботи різьбярів і художників). Розрахували, що збір коштів триватиме п’ять років, але несподівано для всіх необхідну суму назбирали за неповні п’ять місяців. Вже через три роки три концентричні ряди коней гарцювали навколо стрижня каруселі: більші фігури — зі зовнішнього боку, менші — біля центру. Стиль, у якому виконані фігури коней, є гібридним, тут можна знайти бодай три характерні стилі минулого століття — Philadelphia, Coney Island і Fairground.
Про створення другої каруселі, The Winter Wonderland Carousel, першими заговорили різьбярі. Робота над каруселлю з фігурами коней добігала кінця і ставало очевидним, що незабаром усім доведеться розійтися. Але волонтери стали справжньою командою і хотілося зробити для міста ще більше. Попросили допомогти з ідеєю вже відому нам колекціонерку і дизайнера Едну Скотт, котра у той час якраз проектувала нову карусель — першу у світі, у північному стилі, яка б містила фігури всіх звірів північних лісів Канади. Кожну тваринку моделювали з полімерних матеріалів, розмальовували і прикрашали мініатюрними прикрасами. «Назвіть будь-яку тварину північної Канади — у нас є кожна», — з гордістю розповідав нам наш гід Дон Коуттс. І справді, на другій каруселі ми побачили оленя, лисицю, ведмедя, пуму, лося, видру, бобра, скунса, бурундука, вовка, єнота, кролика тощо.

Що пропонує міні-залізниця та каруселі
Якщо ви гадаєте, що побачите звичайний атракціон, який є в багатьох парках, то глибоко помиляєтеся. Тут усе по-справжньому і дуже серйозно. Загальний досвід усіх волонтерів, котрі обслуговують мінізалізницю (а це — колишні працівники залізниці North Bay), перевищує 900 років. На міні-залізниці все справжнє: вокзал, платформа, потяги — тільки у зменшеному масштабі. Отже задоволення від подорожі матимуть навіть дорослі пасажири, не кажучи про малечу, яка буде просити покататися ще і ще раз. Ця подорож неодмінно зблизить вас і залишиться у пам’яті на все життя.

Клоуни клубу North Bay Rorab Shrine розважають відвідувачів кожної середи. Коли плануватимете колективну поїздку — пам’ятайте про це

Клоуни клубу North Bay Rorab Shrineрозважають відвідувачів кожної середи. Коли плануватимете колективну поїздку — пам’ятайте про це

Щодо каруселей, будьте готові до того, що перед катанням на унікальних кониках, на вас чекає ще одна розвага — вибір певної фігури, адже хочеться покататися на всіх, тому що всі вони такі несхожі і такі бажані. Батьки матимуть справжнє задоволення спостерігати щасливі дитячі обличчя, коли малята обнімають красеня-скакуна або тваринку з іншої каруселі! А скільки вагань та сперечань з приводу того, якого звіра обрати! Катання відбувається під чудові звуки шарманки і неможливо звільнитися від відчуття, ніби поринаєш у світ дитинства, коли життя здавалося безтурботним і радісним, а щастя було таким безмежним…
Ваші діти отримають ще більше задоволення, якщо організуєте їм колективну поїздку від школи чи від дитячого садочка. Мандрівка до North Bay може стати для них не лише джерелом веселих розваг, але й великим уроком того, на які великі звершення здатні люди, коли вони об’єднані великою ідеєю.

Інна Кручек

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply