Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Українці побували на безпековому форумі в Канаді

Автор:

|

Листопад 28, 2021

|

Рубрика:

Українці побували на безпековому форумі в Канаді
Марина та Петро Порошенки з представниками української діаспори

У Галіфаксі (Нова Шотландія) провели Міжнародний безпековий форум, на який запросили й представників України. На заході Петро Порошенко закликав західних союзників виступити єдиним фронтом перед обличчям російської аґресії. Він заявив, що вторгнення російських військ, які зосереджені біля кордонів України, «вкрай можливе».
П’ятий президент України закликав НАТО надати Києву оборонні засоби, у т. ч. протиповітряну зброю, що підвищить для Москви ціну ймовірного вторгнення в Україну. Він також закликав Канаду допомогти переконати союзників по НАТО постачати Україні більше оборонних засобів, у т. ч. засоби радіоелектронної боротьби. Крім цього, високий гість наголосив, що прискорення членства України в НАТО також може допомогти їй прокласти шлях до членства в Європейському Союзі.
Він зазначив, що є зв’язок між штучною кризою міґрантів на білорусько-польському кордоні та великим і незвичайним скупченням російських військ на кордоні з Україною, кількість яких оцінили у 100 тис. осіб. Цим нарощуванням Путін тестує реакцію Заходу, вважає п. Порошенко і закликає не применшувати можливість вторгнення.
Він нагадав, що ніхто не очікував, що Російська Федерація (РФ) захопить Кримський півострів 2014-го або буде фінансувати конфлікт на сході України, який досі триває. Петро Олексійович вважає, що російський народ повинен зважити ціну вторгнення в сусідню державу. «Десятки сотень або тисячі росіян будуть убиті, і росіяни повинні зрозуміти, що це божевільний план Путіна», — сказав він.
Лідер партії «Європейська солідарність» вважає, що Захід повинен підвищити ціну, яку РФ заплатить за вторгнення, попросивши Канаду створити підтримку для більшої військової допомоги Україні. «Нам безумовно потрібна спеціальна місія НАТО в Україні, — зазначив він. — Будь ласка, не вірте Путіну, адже нічого, що він обіцяв за останні сім, вісім, дев’ять років, не справдилося».
Петро Порошенко також зустрівся з Павлом Ґродом, президентом Світового конґресу українців, і провідниками української громади Канади, зокрема, з Конґресу українців Канади. Високий гість подякував українській діаспорі за допомогу в консолідації світу на підтримку України, яка продовжує протистояти російській аґресії. Він рішуче засудив ескалацію РФ безпекової ситуації на державному кордоні з Україною як із російського боку шляхом скупчення військ, так і на білоруському напрямку через використання як зброї міґрантів. Співрозмовники домовилися спільно працювати з метою посилення міжнародного санкційного фронту відсічі аґресору, ціна за зухвалість якого має невпинно зростати.
Під час зустрічі обговорили й енергетичну безпеку України в контексті використання Кремлем газу як політичної зброї. Відзначили спільність підходу щодо важливості зупинки газогону «Північний потік-2», який ніколи не був економічним проєктом, а лише знаряддям гібридної аґресії Москви проти України й об’єднаної Європи загалом.
Петро Порошенко також обговорив із канадськими українцями малий прогрес України на шляху реформ, передусім у сфері верховенства права, незалежного правосуддя, корпоративного управління тощо. На зустрічі мовилося й про критичну необхідність ефективної боротьби з корупцією в Україні та про те, що існує «вибіркове правосуддя», з яким також треба боротися. Під час зустрічі обговорювали тему свободи слова в Україні. Сторони домовилися про подальшу координацію дій заради зміцнення стійкості України в протидії сучасним викликам і загрозам.
Цікаво, що Офіс президента України (ОПУ) намагався завадити п. Порошенку взяти участь у безпековому форумі у Галіфаксі. Про це розповів український дипломат Костянтин Єлісєєв. Виявляється, Володимир Зеленський висунув ультиматум організатором форуму: або вони відкликають запрошення для Петра Порошенка, або Київ не надішле туди свою офіційну делегацію. Організатори обурилися та відповіли відмовою.
Тоді до Нової Шотландії в авральному порядку полетіли Олексій Данилов, секретар Ради національної безпеки й оборони України, Роман Машовець, заступник керівника ОПУ, й Анатолій Петренко, заступник міністра оборони. Але вони так і не провели жодних корисних міжнародних перемовин і надаремно витратили на відрядження кошти платників податків. Олексій Данилов і Роман Машовець хіба обговорили безпекову ситуацію навколо українських кордонів із Анітою Ананд, міністеркою національної оборони Канади.
А 19 листопада в Галіфаксі відбулася церемонія, присвячена початку будівництва космічного пускового майданчика для української ракети-носія «Циклон-4М». Про це повідомив Володимир Тафтай, глава Держкосмосу України. «Проєкт передбачає створення на атлантичному узбережжі провінції Нова Шотландія комерційного космодрому для ракети-носія «Циклон-4М», розробленої конструкторським бюро (КБ) «Південне» та виготовленої на українському державному Південному машинобудівному заводі», — уточнив він.
Над проєктом ці підприємства співпрацюватимуть із канадською компанією Maritime Launch Services Ltd. Напередодні церемонії підписали відповідну спільну заяву. Командному центру майбутнього космодрому присвоять ім’я Олександра Дегтярьова, колишнього керівника КБ «Південне».
Як повідомляв «Міст», Україна очолила форум безпекової співпраці ОБСЄ.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply