Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 21, 2021

Українським експортерам відкриють доступ до канадського ринку

Автор:

|

Листопад 12, 2015

|

Рубрика:

Українським експортерам відкриють доступ до канадського ринку
Роман Ващук

Роман Ващук

Особливості запровадження зони вільної торгівлі (ЗВТ) між Україною та Канадою, аналіз ходу двосторонньої торгівлі й еволюцію зовнішньополітичних відносин обговорили під час конференції «Україна-Канада: погляд у майбутнє — зона вільної торгівлі». Організаторами заходу виступили Торгово-промислова палата (ТПП) України, Український союз промисловців і підприємців (УСПП) і Канадсько-українська торгова палата.
У роботі конференції взяли участь посол Канади в Україні Роман Ващук, посол України в Канаді Андрій Шевченко, керівництво Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, керівники ТПП України, УСПП, Канадсько-української торгової палати, представники Міністерства закордонних справ України й інші доповідачі.
«Канада має намір виділити 30 млн. CAD на розвиток малого та середнього бізнесу в Україні. Крім того, готується проект локально-економічного розвитку в низці областей України. Канада вирішила виділити Україні грант у розмірі 200 тис. EUR на підтримку Національної ради реформ», — повідомив п. Ващук.
Для запуску режиму ЗВТ між Україною та Канадою залишилися формальності: юридичне вичитування тексту, переклад і синхронізація документів трьома мовами (українською, англійською та французькою), після чого угода буде винесена на підписання та ратифікацію.
Одразу після набуття чинності угоди, Канада відкриє українським експортерам вільний доступ до 98 % свого ринку товарів. Натомість Україна, перш ніж лібералізувати ринок, повністю скасувавши імпортні мита, матиме у своєму розпорядженні перехідний період. У довготерміновій перспективі для бізнесу Угода стане можливістю диверсифікації торговельних потоків, стане поштовхом до модернізації українських підприємств для виробництва товарів із високою доданою вартістю для експорту до Канади.
Досі Україна не експортувала до Канади таку продукцію. Переважну більшість (61 %) українського експорту до Канади складає мідь і мідні вироби. Також Україна експортує до Канади продукцію металургії, іграшки, молоко, яйця, мед і деревину.
Положення проекту Угоди забезпечують, зокрема, поглиблення торговельної й економічної співпраці, в т. ч. в частині торгівлі промисловими та сільськогосподарськими товарами, захисту інтелектуальної власності, регулювання державних закупівель тощо.
Чи стане ЗВТ новим поштовхом для української економіки, значною мірою залежить від активності українського бізнесу. Але можливості, які дає їм новий торговельний режим, дозволяють сподіватися на загальний успіх.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply